Медичний 3D-принтер J750 Digital Anatomy вміє друкувати органи і тканини

Він дозволяє створювати реалістичні моделі живих органів і тканин

Сьогодні, 7 жовтня, компанія Stratasys показала 3D-принтер J750 Digital Anatomy, що буде використовуватись в медичних цілях. Повідомляється, що він допоможе виготовляти різні моделі живих органів і тканин людини, що будуть ідентичні справжнім.

Такі моделі допомагають краще готуватися до операцій, затребувані при навчанні лікарів і розробці медичних приладів і пристосувань.

Сьогодні в цих цілях використовуються трупи людей, тварини, а також моделі, що виготовляються за допомогою традиційних технологій, і моделі, створювані засобами віртуальної реальності. Всі вони мають суттєві обмеження. Так, тварини анатомічно відрізняються від людини, до того ж їх використання викликає етичні проблеми, а трупи не дають відчуття живої тканини.

У той же час анатомічний 3D-принтер відтворює реакцію тканини і дозволяє зосередитися на конкретних патологіях. Новий 3D-принтер вже випробуваний в декількох американських медустановах. Разом з 3D-принтером компанія Stratasys представила три нових матеріали – TissueMatrix, GelMatrix і BoneMatrix – які використовуються для 3D-друку елементів серцево-судинної і опорної систем. Також доступна станція очистки кровоносних судин, яка видаляє допоміжний матеріал з кровоносних судин, виготовлених методом 3D-друку.

Джерело investors.stratasys.com
Не пропустіть