Сьогодні, 13 вересня, стало відомо, що фірма Biolife4D, яка займається біотехнологіями, змогла розробити спеціальну 3Д-технологію для другу серцевої тканини. Для цього спеціалісти відібрали клітини крові у пацієнта і перетворили їх на стовбурові клітини. Останні отримали назву клітини індукованого плюрипотентного стовбура. Про це повідомляє Digital Trends.
«Те,над чим ми працюємо, – це буквально біодрукування людського серця», – заявив гендиректор компанії Стівен Морріс.
Biolife4D може перетворювати iPS-клітини в клітини серця і використовувати в якості «біологічного чорнила» на 3D-принтері. Нещодавно ця техніка і була використана компанією для 3D-друку повнофункціонального мініатюрного людського серця. За словами головного наукового співробітника Biolife4D Раві Бірли, надруковане серце має таку ж саму структуру, як і справжнє, з чотирма внутрішніми камерами.
Мета компанії полягала у тому, щоб створити щось, достатньо схоже на справжнє серце, щоб його можна було використовувати під час дослідів, наприклад, на кардіотоксичність. Тобто фармкомпанії та дослідники могли б на ньому перевіряти, що відбувається з серцем, коли воно страждає від різних захворювань або реагує на певні ліки. Утім, Бірла додав,що для друку повнорозмірного серця, яке можна буде пересаджувати, компанії ще треба розв’язати низку задач.
«Ми сподіваємось надрукувати повнорозмірне серце приблизно через три роки», – сказав Морріс.