Лікарі вперше пересадили немовляті стовбурові клітини печінки

І успішно

Японські лікарі вперше пересадили немовляті стовбурові клітини печінки. Повідомляється, що дане втручання пройшло успішно. Крім того, воно може надати нові варіанти лікування для немовлят.

Відомо, що немовля мало порушення циклу сечовини, а саме, його печінка не могла руйнувати токсичний аміак. У той же час, для проведення пересадки печінки необхідно, щоб дитина важила приблизно шість кг, тоді як новонароджений був занадто малий. У зв’язку з цим лікарями з Національного центру здоров’я та розвитку дитини було вирішено провести “проміжну терапію”, доти, поки дитина не стане придатною для проведення операції. У кровоносні судини дитини було введено 190 млн клітин печінки, які були отримані з ембріональних стовбурових клітин.

Повідомляється, що після проведення даного лікування у немовляти не було зафіксовано збільшення концентрації аміаку в крові, що дозволило в кінцевому підсумку успішно провести трансплантацію печінки. “Успіх цього випробування демонструє безпеку в першому в світі клінічному випробуванні з використанням людських ембріональних стовбурових клітин для пацієнтів із захворюваннями печінки”, – повідомили лікарі.

Джерело MedicalXpress
Не пропустіть