Вчені найшли спосіб серйозно покращити швидкість інтернету. У цьому їм допоможуть лазери. В результаті, як очікують дослідники, пропускна здатність мережі зросте до значних 800 Гбіт.
Група японських дослідників розробила лазер з електроабсорбційним модулятором і інтегрованим розподіленим зворотним зв’язком (EA-DFB) з зосередженими елементами (LE). Він виявився здатний передавати сигнали зі швидкістю 224 Гбіт/с на відстань до 2 км. Це означає, що нова технологія наблизилася до вимог найсучасніших стандартів в центрах обробки.
Дослідники відзначають, що в якості альтернативи восьми каналам по 100 Гбіт/с вони розробили 800-гігабітну смугу пропускання, що складається з чотирьох каналів по 200 Гбіт/с. Це робить технологію перспективною як для створення високошвидкісних комерційних мереж, так і централізованих.
“Лазери наступного покоління можуть забезпечити більш високі швидкості, велику дальність дії і більш низьку вартість при конкурентоспроможних рівнях продуктивності, надійності і енергоспоживання. З ростом потокової передачі даних і інших інтернет-послуг внутрішні канали зв’язку зажадають більш високих швидкостей – 1,6 терабіт в секунду і вище», – пояснюють учені.
Проблема в тому, що в останні роки зростає не тільки загальне споживання інтернету, але і швидкість. Як очікується, лише потокове відео і конференц-зв’язок займуть 27% хмарних послуг за підсумками 2021 року. Це означає, що на зміну 400-гігабітній мережі повинна прийти досконаліша – 800-гігабітна.