Київстар допоможе виявляти потенційні вогнища поширення коронавірусу

Київстар запропонував Мінцифрі дані споживання зв’язку в своїй мережі. Це може допомогти виявляти осередки поширення коронавірусу

Мобільний оператор “Київстар” запропонував Міністерству цифрової трансформації надати неперсоніфіковану інформацію про абонентів, яка б допомогла виявити потенційні джерела поширення коронавірусу в Україні.

Алгоритми оператора дозволяють виявити кількість абонентів, які повернулися в Україну з-за кордону та їхні можливі географічні контакти. Окрім пошуку потенційних поширювачів вірусу, зазначив оператор, їх дані могли б посприяти грамотному розподіленню медичних ресурсів.

Водночас, наголошує “Київстар”, неперсоніфіковані дані про споживання мобільного та інтернет трафіку можуть опосередковано свідчити про певні поведінкові тренди та звички. На основі них можна вирахувати кореляцію між переміщенням населення та випадками зараження.

Мобільний оператор також підкреслив, що не відслідковує дії абонентів та дотримується законів “Про інформацію” та “Про захист персональних даних”.

Не пропустіть