Китайські митники встановлюють шпигунські програми на смартфони туристів, – ЗМІ

ЗМІ повідомляють, що смартфони ненадовго забирають на кордоні Китаю і встановлюють додаток, що сканує весь вміст пристрою

Китайські митники встановлюють шпигунські програми на смартфони туристів, які в’їжджають в країну через певні пункти пропуску в регіоні Синьцзян, де, як відомо, ведеться інтенсивне спостереження за проживаючими там етнічними групами мусульманських меншин. Про це стало відомо з публікацій декількох американських видань, включаючи The Guardian, Motherboard і The New York Times.

Повідомляється, що в цьому регіоні митники вимагають здавати смартфони на пункті пропуску та при цьому запитують паролі розблокування нібито для перевірки пристроїв на предмет екстремістського контенту. Співробітники митниці забирають апарати і відлучають на деякий час. Джерела стверджують, що смартфони компанії Apple підключаються до комп’ютера для аналізу вмісту. Якщо це Android, то на нього встановлюється шпигунське додаток, яке збирає дані.

Додаток називається BXAQ або Fēng cai. Воно сканує контакти, повідомлення, історію дзвінків, записи календаря, список найбільш активних програм і контактів в месенджерах, після чого завантажує дані на віддалений сервер. У розпорядженні видання Motherboard виявився apk-файл цього додатка, яке сканує смартфон на наявність понад 73 тис. файлів з екстремістським контентом. Сюди відносяться публікації ІГІЛ, уривки з Корану, тексти Далай-Лами і музика японської метал-групи Unholy Grave. Така практика з боку китайської влади поки відпрацьовується на в’їзді в Китай через кордон з боку Киргизії.

По всій видимості, після завершення перевірки програма має бути видалена співробітниками митниці, але в деяких випадках вони забувають це зробити. Експерти вже проаналізували програму і з’ясували, на що вона здатна. Розмови про те, що на смартфони туристів встановлюють шпигунське ПЗ, ходять вже кілька років. Раніше ми писали про подібний випадок, розказаний американським мандрівником. Передбачається, що таке стеження в основному практикується проти уйгурів-мусульман, які проживають переважно в автономному районі Синьцзян на північному заході Китаю. Їх чисельність зараз становить близько 11 млн чоловік, і влада побоюється втратити контроль над ними.


Не пропустіть