США і Китай є загальновідомими конкурентами у підкоренні космосу. Уже відомо, що в 2033 році американська агенція NASA планує відправити на Марс свою першу пілотовану місію. Таку ж амбітну мету поставив перед собою і Китай, який теж хоче відправити туди людину до 2033 року.
Китайське національне космічне управління розробило план експедиції на Марс, що складається з трьох етапів. Спочатку на планету відправлять роботів, завдання яких полягатиме в зборі зразків марсіанського грунту і пошуку потенційних місць для розміщення бази. Потім туди полетять китайські космонавти для будівництва цієї бази. Нарешті, на фінальному етапі Китай планує відправити флот космічних кораблів, розмістивши їх між Землею і Марсом, і зробити спробу великомасштабного освоєння Червоної планети.
Перша місія з екіпажем запланована на 2033 рік, подальші запуски відбудуться в 2035, 2037, 2041 і 2043 роках. Глава Китайського дослідницького інституту ракетної техніки сказав, що марсіанський космічний корабель може бути оснащений ядерною силовою установкою, що має значно скоротити час польоту.
Він також повідомив, що Китай вивчає варіант з використанням системи «Небесні сходи», яка буде складатися з декількох космічних станцій, де зможуть зупинятися космонавти на шляху до Марса.
Такі амбітні цілі і стислі терміни повинні загострити суперництво між Китаєм і США в космічній сфері. Проте експерти вважають, що терміни польоту на Марс, встановлені Китаєм, занадто оптимістичні. Вони впевнені, що політ на орбіту Марса в 2033 році неможливий з точки зору розвитку технологій. І так буде залишатися мінімум до кінця 2030-х років.