Купуємо ноутбук! Який вибрати для ігор?

З часів перших комп’ютерів і комп’ютерних ігор багато хто пам’ятає про те, що у кожної гри певні системні вимоги, з чого слід чим потужніший буде “залізо” ПК, тим більше можливостей і свободи він дасть потенційному покупцеві-геймеру.

Сьогоднішні ігрові ноутбуки на https://y.ua/noutbuki/tip:igrovoy-noutbuk/c10258/f=11:11299/, в порівнянні з комп’ютерами минулих десятиліть, відрізняються малими габаритами і високою продуктивністю, тому що їх основним завданням робота безпосередньо з ігровим контентом. З цієї статті ви дізнаєтеся:

за якими параметрами вибрати кращий ноутбук для ігор;
якими особливостями володіють продукти того чи іншого виробництва.
дисплей
Сучасні ігри прирівнюються до повнометражних фільмів за своїми сюжетним і графічним показниками. Тому при виборі ноутбука для ігор необхідно насамперед звернути увагу на наступні параметри екрану:

тип. Глянцеві монітори відрізняються високою якістю зображення, єдиний недолік відблиски (в бюджетних зразках). Матові екрани дають куди менш яскраву картинку, але їх можна сміливо використовувати при яскравому освітленні;
діагональ. Чим більше дисплей, тим більше почуття занурення в ігрову реальність;
Дозвіл. Ідеальний варіант для будь-якого ноутбука FullHD. Вартість апаратів з 2K або 4K дозволом куди більше, але ось помітити різницю між трьома вищезгаданими екранами при діагоналі 15-17 дюймів навряд чи вдасться;
матриця. Вибір між TN і IPS справа суто індивідуальна. Перша дає менший кут огляду, але швидко обробляє зображення; друга прекрасно передає кольори, повністю захоплює кути, але все це досягається за рахунок тривалої обробки картинки.

система охолодження

Як говорилося раніше, ігрові ноутбуки відрізняються особливою потужністю, що в свою чергу призводить до швидкого нагрівання відеокарти в ході використання апарату. Ігнорування цього факту частою причиною поломки дорогого ноутбука.

На відміну від персонального комп’ютера, в ноутбук важко вмістити по-справжньому потужний кулер, і може знадобитися додаткове придбання охолоджуючої підставки.

Однак найчастіше потужні ноутбуки все-таки можуть похвалитися якісною системою охолодження.

відеокарта
Існує два типи відеокарт:

дискретні;
інтегровані.
При покупці ігрового ноутбука краще не економити і взяти дискретний відеопроцесор, що відрізняється не тільки високою продуктивністю, але і зручністю (карту легко замінити). На сьогоднішній день на ринку масово представлені відеокарти двох виробників:

NVIDIA. Тут відмінним вибором стане графічний прискорювач серії GTX;
AMD. Відеоадаптери цієї фірми значно бюджетні аналогічних моделей від NVIDIA, тому покупцеві, який шукає кращу продукцію за помірними цінами, варто звернути увагу на AMD (процесори не старше Radeon 8870M).
Оперативна пам’ять
Обсяг оперативного пам’яті безпосередньо впливає на продуктивність комп’ютера: від нього залежить, яка кількість програм і загального навантаження на систему може витримати апарат без втрати функціональності. При виборі ігрового ноутбука варто звернути увагу на наступні параметри оперативної пам’яті: обсяг. Розробники ігор з кожним днем ​​посилюють мінімальні системні вимоги до комп’ютера, тому щоб грати в останні новинки індустрії мінімальний показник ОЗУ не повинен бути менше 8 ГБ;
покоління. Тільки оперативні пристрої третього і четвертого покоління (DDR3, DDR4) можуть гарантувати комфортну роботу в ігровому режимі.
процесор
Ключовий елемент стабільної роботи ноутбука це його процесор. Як і в багатьох інших випадках, тут боротьбою за лідерство зайняті два монополіста:

Intel;
AMD. Думки геймерів щодо вибору того чи іншого бренду різняться у Intel, як і у AMD свої прихильники і ненависники. Тим не менш, при покупці обох продуктів варто звернути увагу на деякі нюанси:

легендарні системи Pentium від Intel не годяться для сучасних ігрових ноутбуків. Потенційному власнику краще звернути увагу на процесори покоління Core I5 ​​і вище;
девайси від компанії AMD також мають градацію за їхніми: найкращим вибором стануть моделі серії A10 і вище;
частота ігрового процесора повинна бути 3 Ггц, а кількість ядер щонайменше чотири. Таким чином, в пошуку ноутбука для ігор покупцеві слід:

вибирати девайс з максимальними показниками потужності і кількістю оперативної пам’яті не менше 8 Гб;
віддавати перевагу моделям останнього покоління це стосується як відеокарт, так і процесорів;
враховувати охолоджувальні здатності обраного продукту і при необхідності купувати додаткову охолоджуючу підставку;
звертати увагу на дозвіл і матрицю монітора, тому що саме дисплей відповідає за почуття занурення в ігрову реальність.

Не пропустіть