Країни ООН будуть використовувати китайські алгоритми розпізнавання облич у містах

Китай може отримати контроль за ринком ідентифікації облич

Системи розпізнавання облич стрімко поширюються, незважаючи на всі побоювання громадськості, пов’язані з використанням урядами країн даної технології для стеження за людьми. Зараз ці побоювання як ніколи актуальні, оскільки журналісти ряду ЗМІ повідомили про те, що технологічні компанії Китаю почали впливати на розробку міжнародних стандартів у сфері ідентифікації облич.

Повідомляється, що такі китайські компанії, як ZTE, Dahua і China Telecom планують впровадити власні стандарти для ідентифікації облич у Міжнародний союз електрозв’язку ООН, який відповідальний за масштабні технічні стандарти в телекомунікаційній галузі. Розроблені китайцями стандарти можуть бути експлуатовані поліцією, керівництвом для управління співробітниками і для пошуку конкретних людей на вулиці.

Багато хто побоюється цього, оскільки розроблені технічні стандарти будуть прийняті і країнами, що розвиваються, в числі яких африканські, які обділені необхідними ресурсами для розробки власних стандартів. Таким чином, Китай зможе повністю заволодіти даною сферою розпізнавання облич.

Джерело Engadget
Не пропустіть