Ризики інформаційної безпеки для користувача тягнуть більшість сучасних телевізорів. Для цього вони повинні бути оснащені певними елементами. Це чіп з ненульовою продуктивністю і вбудованою операційною системою, мікрофон (згадаймо функцію розпізнавання голосу на пульті), відеокамера і мережевий інтерфейс, розповіла агентству “Прайм” менеджер з розвитку бізнесу групи компаній Angara Анна Михайлова.
“У разі зараження шкідливим ПЗ, шкідник може запускати запис голосу або відео, а також передавати зловмисникам персональні дані, які ви залишали при реєстрації в додатках Smart TV“, – вважає експерт.
Щоб з’ясувати, чи стежить ваш домашній телевізор за вами, слід вивчити історію його вихідного трафіку. Передача мультимедіа контенту об’ємна і постійна, тому може бути помітна в історії трафіку.
“Транспортними протоколами можуть бути як UDP (найменш ймовірний варіант для мультимедіа трафіку), так і TCP аж до HTTPS – але це самий” важкий “варіант для подібного трафіку”, – пояснила вона.
Насправді “прослушка” телевізором – малоймовірний кейс. Будь-яке IoT-пристрій може стати жертвою масового зараження, метою якого буде або створення ботнет-мережі з цих пристроїв, або крадіжка платежів, говорить Михайлова.
Запис мультимедіа контенту, скоріше, рідкісний випадок, але в певних умовах може використовуватися при цілеспрямованих атаках, наприклад, для промислового шпигунства або шантажу, зазначила експерт.
Для захисту від поширення шкідливого ПЗ на внутрішню домашню мережу Михайлова радить підключити телевізор в окремий мережевий сегмент, регулярно встановлювати системні оновлення і оновлення програм.
“Також рекомендується не встановлювати телевізор в зонах особистого або конфіденційного простору (спальні, переговорні і т.д.), але це складно виконати в наших реаліях. Тому якщо ви дійсно запідозрили недобре, можна відключити пристрою доступ до електромережі на постійній основі, а включати ситуативно по необхідності“, – підсумувала фахівець.