Експерти з кібербезпеки попередили про нову небезпеку в інтернеті.
Антивірусна компанія ESET заявила про поширення шахрайської схеми, спрямованої на користувачів фоторедактора FaceApp. В якості приманки виступають підроблені версії додатка з розширеним функціоналом.
Як пояснили в ESET, зловмисники скористалися популярністю сервісу і почали поширювати підроблені версії FaceApp Pro. У ряді випадків шахраї створили фальшиві сайти, на яких пропонується завантажити безкоштовну версію програми.
При спробі встановити додаток з’являється безліч спливаючих вікон. Неуважність користувача призводить до оформлення підписок на платні програми або рекламу. Жертви отримують і запити на отримання повідомлень, які також є частиною шахрайської схеми.
Один з таких додатків виявився доступним в магазині Google Play. Правда, посилання веде на файлообмінний сервіс mediafire.com, що передбачає можливість завантаження шкідливого ПЗ.
У липні в FaceApp з’явилася функція, яка дозволяла дуже реалістично «зістарити» обличчя людини на фотографії. Завдяки цьому оновленню, сервіс знову завоював величезну популярність.
Шахраї також просували підроблені додатки через YouTube – там розміщувалися відеоролики з посиланнями на скачування фальшивого клона FaceApp. Схожа схема використовувалася і в минулорічній кампанії проти шанувальників гри Fortnite. На момент дослідження один з YouTube-роликів мав понад 150 тисяч переглядів, а число переходів по посиланню перевищило 90 тисяч. Експерти відзначають, що так зловмисники зазвичай розповсюджують програми, які показують рекламні оголошення. Однак перехід по посиланню з YouTube-відео може привести і до завантаження шкідливого ПЗ.
Щоб уникнути зараження шкідливим ПЗ і не потрапити в пастки шахраїв, ESET рекомендує завантажувати додатки з офіційних магазинів Google Play і App Store.