Компанія OnePlus – бренд, який, маючи не дуже довгу історію, зміг вирости з убивці флагманів, який давав за дуже доступну ціну флагманське залізо, у виробника, який пропонує всі флагманські фішки і навіть деякі власні за досить високу ціну, але все ще нижчу, ніж у конкурентів.
Це ще не все, за що фанати цінують OnePlus, оскільки ці смартфони знамениті також своєю прошивкою Oxygen OS, яка працює неймовірно плавно, особливо на смартфонах з підвищеною частотою оновлення (нагадаємо, що компанія OnePlus хоч і не була першою, яка випустила смартфон з підвищеною частотою оновлення, але саме вона зробила це трендом).
Минулого року OnePlus вперше презентувала смартфон у двох комплектаціях, і привернула уваги публіка саме старша версія, яка отримала індекс “Pro”, і саме OnePlus 7 Pro став першим смартфоном OnePlus з частотою оновлення 90 Гц.
Саме через це багато фанатів чекали повноцінного оновлення OnePlus Pro у 2020-му році, оскільки OnePlus 7T Pro можна назвати скоріше мінорним оновленням, ніж повноцінним. І от, ми всі дочекались – сьогодні OnePlus провела презентацію, на якій показали OnePlus 8 і OnePlus 8 Pro. Давайте розберемося, чим насправді є новий OnePlus 8 Pro і чи варто його розглядати, як достойний покупки варіант.
Дисплей
Дисплей – це те, чим компанія OnePlus могла гордитися у OnePlus 7 Pro і 7T Pro, і тут вона знову не розчарувала. Його можна сміливо назвати найкращим дисплеєм на ринку, про що свідчить не тільки оцінка А+ від DisplayMate та 12 рекордів, а й те, як смартфон працює з цим дисплеєм.
Основна фішка дисплея OnePlus 8 Pro – це можливість працювати в режимі 120 Гц при частоті QuadHD+, тобто компанії OnePlus вдалося те, що не змогла зробити Samsung у своєму Galaxy S20 Ultra, який коштує майже на 50% дорожче. Поки невідомо, як саме OnePlus вдалося випередити південнокорейську компанію, але те, що вони перші, у кого це вийшло – факт. Грані дисплея загнуті. Сканер відбитка пальця вбудований в дисплей.
Кольоропередача тут теж на рівні, про що каже оцінка A+ від DisplayMate. Тип матриці – Fluid AMOLED, роздільна здатність – 1440 х 3168, діагональ – 6.78”, є підтримка HDR 10+. Частота оновлення сенсора – 240 Гц. Пікова яскравість – 1300 ніт, дисплей має аж 4096 рівнів автоматичного регулювання яскравості. У лівому верхньому куті розташована фронтальна камера на 16 МП, але про неї пізніше.
Начинка
Тут все традиційно для смартфонів OnePlus – OnePlus 8 Pro отримав топовий на даний момент чіпсет Qualcomm Snapdragon 865 з підтримкою 5G. Що важливо, чіпсет працює в парі з до 12 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5. Внутрішньої пам’яті може бути або 128 ГБ, або 256 ГБ, тип пам’яті – UFS 3.0. На жаль, стандарт не топовий, але цього цілком достатньо. Це дивно, адже минулого року саме компанія OnePlus випустила перший у світі смартфон з новим на той час стандартом UFS 3.0.
Автономність
Смартфон отримав акумулятор об’ємом 4510 мАг, і цього, на перший погляд, цілком достатньо, але варто тільки згадати про дисплей з високою роздільною здатністю, яскравістю та частотою оновлення, причому все це однозначно, і тоді все стає не так очевидно. Завдяки цьому, ймовірно, флагман зможе працювати лише один повний день, а не півтора-два, що часто можуть смартфони з таким самим об’ємом акумулятора.
Навіть якщо смартфон буде показувати себе середньо в плані автономності, це не критично, оскільки є підтримка зарядки Warp Charge 30T та Warp Charge 30 Wireless. Як можна зрозуміти, потужність обох зарядок – 30W, і хоч це не рекорд, але цілком достатньо для будь-якого користувача, а бездротова зарядка тут взагалі вперше для смартфонів OnePlus, та ще й з такою потужністю. Вона дозволяє зарядити смартфон за 30 хвилин до 60%.
Камера
OnePlus 8 Pro отримав основну камеру з чотирьох сенсорів – основний IMX689 F/1.78 на 48 МП з оптичною стабілізацією, ультраширококутний IMX586 F/2.2 на 48 МП, телефото модуль з оптичною стабілізацією F/2/2 з трикратним оптичним зумом і кольоровий фільтр.
У верхньому лівому куті дисплея OnePlus 8 Pro розташована маленька акуратна фронтальна камера на 16 МП, яка взагалі не псує зовнішній вигляд смартфона, через що багато користувачів, побачивши дорелізні рендери, переживали.
Хоч компанія OnePlus і показувала на презентації дуже хороші результати зйомки нового флагмана, але це не те, що варто сприймати за чисту монету, тому чекаємо незалежних оглядів.
Стандарти зв’язку
Звичайно, нові смартфони OnePlus працюють в мережах п’ятого покоління. Є підтримка NFC, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6, USB 3.1 Type-C і захист від вологи та пилу по стандарту IP68 – одним словом, повний комплект. Є також стереодинаміки з технологією Dolby Audio та система вібрації Haptic Vibration 2.0.
Характеристики OnePlus 8 Pro:
- Дисплей: 6.78” 3168 x 1440, Fluid AMOLED, Gorilla Glass, HDR 10+
- Габарити: 165.3 х 74.4 х 8.5, 199 грамів
- Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 865 2.84 ГГц
- Оперативна пам’ять: 8/12 ГБ LPDDR5
- Внутрішня пам’ять: 128/256 ГБ UFS 3.0
- Акумулятор: 4510 мАг, Warp Charge 30T, Warp Charge 30 Wireless
- Операційна система: Android 10 з Oxygen OS
- Кольори: Ultramarine Blue, Onyx Black, Glacial Green
- Стандарти зв’язку: USB 3.1 Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS, LTE, 5G, подвійна SIM-карта, NFC
- Камери: основна – 48 МП f/1.78, 48 МП f/2.2, 8 МП f/2.4, 5 МП f/2.4; фронтальна – 16 МП f/2.4.
Ціна
Ціна, звісно, немала, але варто врахувати, що ці смартфони все ще поза конкуренцією. Версія 8/128 ГБ отримала офіційний цінник 899$, а версія 12/256 ГБ – 999$. Якщо вам вистачає 128 ГБ, то можете сміливо брати молодшу версію, оскільки ніякої різниці між 8 ГБ і 12 ГБ оперативної пам’яті протягом кількох найближчих років ви не відчуєте. Якщо ж хочеться топову версію, можна брати і її, оскільки вона не особливо й дорожча, враховуючи, що це все ще флагман поза конкуренцією.
Висновок
Смартфон справді вартий вашої уваги, і за свою ціну він пропонує безпрецедентний набір характеристик. Варто тільки згадати, що ціни на всі флагманські смартфони цього року відчутно піднялись, і навіть Xiaomi Mi 10 Pro в топовій комплектації коштує 999$, і це стане ще очевидніше. Якщо вам сподобався OnePlus 8 Pro і є можливість його купити – беріть, не роздумуючи.