Про можливість заселення Марса задумався не тільки Ілон Маск: свою розробку посадкового модуля для майбутніх колоністів представила і аерокосмічна компанія NASA. Розріджена атмосфера Червоної планети не дозволяє спускати з орбіти важкі об’єкти на парашутах, і американські інженери запропонували доставляти людей і вантажі в надувних модулях.
Хоча атмосфера Марса майже в 100 разів менш щільна, ніж на Землі, під час спуску посадочних модулів на поверхню вони можуть нагріватися до високих температур, здатних зруйнувати навіть міцні матеріали.
Тому в США розробляють надувну систему LOFTID, здатну протистояти перегріву. Синтетичне волокно в 15 разів міцніше за сталь – надувний конус 6 метрів діаметром захистить обладнання та пасажирів від удару об поверхню. Він також здатний витримати температуру близько 1600 С. Детального дослідження ефективності незвичайної технології розробники ще не опублікували. Рекордом аерокосмічної галузі на сьогодні залишається успішна посадка на поверхню Червоної планети марсохода Curiosity, який в земних умовах важить всього трохи більше 900 кілограмів.