Зловмисники продовжують вигадувати нові способи обману, цього разу націлившись на підприємства, використовуючи підроблені електронні листи від імені філій Державної податкової інспекції Києва (ДПІ). Мета аферистів – отримати прихований доступ до комп’ютера жертви та викрасти кошти з рахунків підприємства. Як це працює і як захистити себе – розповіли у Національній поліції України.
Як працює схема шахраїв
Аферисти надсилають електронні листи з нібито важливою інформацією про перевірку незаконної діяльності контрагентів. У листах містяться інструкції, які закликають отримувачів відкрити вкладений файл. Однак цей файл інфікований шкідливим програмним забезпеченням. Відкривши його, користувач надає шахраям прихований доступ до комп’ютера, після чого гроші з рахунків підприємства можуть бути переведені на підконтрольні аферистам.
Як перевірити лист і захиститися від кібератак
Отримавши підозрілий лист, важливо не поспішати відкривати вкладені файли. Для перевірки його достовірності зверніться на “гарячу” лінію Державної податкової служби України за телефоном 0-800-501-007.
Кіберполіція України рекомендує дотримуватися кількох простих, але ефективних заходів, щоб убезпечити себе від шахраїв:
- Не відкривайте файли з ненадійних джерел: Якщо лист або файл викликає підозри, краще його ігнорувати.
- Регулярно оновлюйте антивірусне ПЗ: Вчасне оновлення допомагає захиститися від новітніх шкідливих програм.
- Оновлюйте операційну систему та софт: Це допоможе закрити вразливості, через які може проникнути шкідливе ПЗ.
- Уникайте програм з російським походженням: Через ризики компрометації з боку спецслужб країни-агресора, такі програми не варто використовувати.
Що робити, якщо ви стали жертвою кібератаки
Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою кіберзлочину, негайно зателефонуйте за номером “102”, зверніться до найближчого відділку поліції або подайте електронне звернення до кіберполіції через онлайн-платформу.