Ізраїльський аналог HIMARS запускатиме дрони та крилаті ракети

Lockheed Martin разом з Rheinmetall представили на виставці Eurosatory 2024 ракетний комплекс GMARS — європейську версію HIMARS. Але справжня зірка заходу мала бути іншою.

Мова йде про ракетний комплекс EuroPuls GTF 8X8, створений конгломератом KNDS у співпраці з Elbit Systems. На жаль, його не показали в металі, імовірно через заборону французького суду, що заборонив ізраїльським компаніям брати участь у виставці після засудження бомбардувань Сектору Газа.

EuroPuls здатний вести вогонь ракетами Accular калібром 122 мм, а також далекобійними ракетами Extra і Predator Hawk з дальністю польоту до 150 і 300 км відповідно. Але це ще не все. Комплекс також може запускати дрони-камікадзе SkyStriker, що можуть вражати цілі на відстані до 100 км.

На виставці KNDS та Elbit Systems оголосили свої амбітні плани. Вони хочуть інтегрувати з EuroPuls ракету NSM від Konsberg та JFS-M, яка розробляється для комплексу HIMARS. Це означає, що EuroPuls матиме ширший арсенал озброєння, ніж GMARS.

Отже, ракетний комплекс EuroPuls GTF 8X8 обіцяє стати новим потужним гравцем на полі бою, здатним запускати не лише ракети, а й дрони, що вражатимуть ворога на значних відстанях.

Джерело Defence Express

Не пропустіть