«Інтелектуальний вид зброї»: військові експерти про переваги гаубиць M109 для ЗСУ

Британія передає Україні понад 20 таких нових арт-установок…

«Ми готові продовжувати те, що ми робили від початку – надавати зброю та підготовку для її використання», – Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсосн. Сказано – зроблено: Англія вже найближчим часом передасть Україні понад 20 нових самохідних американських арт-установок M109. Що це за зброя і як допоможе у військовому протистоянні з росією?

Гаубиця M109 стоїть на озброєнні в усіх країнах НАТО. Ці самохідні машини модернізувалися вісім разів і далеко не так, як радянська спадщина БМПТ Термінатор. Вона здатна знищити живу силу супротивника, броньовану техніку та навіть сучасний танк.

Переваги гаубиці M109:

  • Сучасна система наведення
  • Підвищена дальність стрілянини та прохідність
  • Стріляє всіма типами снарядів свого калібру
  • Збільшена відстань вогню з 18-22 км., аж до 30 км.
  • Обладнана автоматичною системою керування вогнем із балістичним обчислювачем

«M109 можуть пересуватися самостійно, змінювати позиції, що у нашій динамічній війні є надзвичайно важливим. Також вони мають досить високу скорострільність. На мою думку, до 4-5 пострілів за хвилину, що теж дуже важливо. Система дуже швидко переналаштовується. М109 досить легко керується і є більш інтелектуальним видом зброї порівняно з давніми гаубицями, які використовує російська армія», – говорить військовий експерт Сергій Грабський.


Джерело 2plus2.ua

Не пропустіть