Huawei презентувала заміну Android та перші пристрої на HarmonyOS

Китайська компанія Huawei офіційно презентувала на міжнародному ринку свою альтернативу Android, HarmonyOS 2.0. Ця операційна система призначена для смартфонів, планшетів, телевізорів, IoT-девайсів та багатьох інших. Головною фішкою ОС є об’єднання всієї екосистеми девайсів Huawei довкола однієї операційної системи.

Інтерфейс

Операційна система HarmonyOS, яку ми вперше побачили в рамках бета-версії у грудні, особливо цікава для використання на мобільних девайсах. В плані дизайну вона нагадує iOS від Apple. Дизайн іконок нагадує ті, які ми бачили у iOS та Android, щоправда, вони трохи більш квадратні. Слід також звернути увагу на те, що інтерфейс став значно плавнішим, ніж у випадку EMUI на базі Android. Крім цього, він не стане працювати повільніше навіть через 36 місяців роботи.

Дизайн вікон не особливо відрізняється від того, що ми бачили у конкурентних операційних системах. Відкриті додатки відображаються одним рядом, також є кнопка, яка дозволяє закрити їх одночасно. Меню додатків у HarmonyOS більше нагадує те, яке присутнє в iOS, а у планшетній версії особливо помітно схожість через трей внизу дисплея. Що важливо, всі відкриті додатки працюватимуть у фоновому режимі і не закриватимуться, що дозволить швидко повернутися до попередньої задачі.

Що приємно, у HarmonyOS є вбудовані віджети. Нова операційна система Huawei дозволяє змінювати розміри кожного віджета. Завдяки цьому ви можете розташувати будь-який віджет бажаного розміру в будь-якому місці на екрані. Компанія показала віджет для відтворення музики, який нагадує рішення з macOS, але очікується, що згодом багато розробників різних сервісів презентують свої віджети для HarmonyOS.

Велика екосистема для розробників та безпека

Оскільки HarmonyOS доступна для девайсів будь-яких категорій, у неї буде справді велика екосистема. Завдяки відкритим ресурсам операційної системи, розробники зможуть швидко розробляти додатки для мільйонів девайсів. Через OpenHarmony доступні 17 субсистем та 134 репозиторії коду, які дозволять розробникам будувати їхні власні системи для девайса. Для розробників будуть доступні понад 13000 API.

Зрозуміло, що безпека є дуже важливим параметром будь-якої операційної системи, і тут все також продумано. Завдяки власній системі безпеки HarmonyOS 2.0. робить комунікацію між девайсами більш безпечною. У HarmonyOS 2.0 також є захист від атак з мережі з використанням машинного навчання.

HarmonyOS на планшетах

Разом з HarmonyOS 2.0 компанія Huawei презентувала три планшети: Huawei MatePad Pro 12.6 на Kirin 9000E, MatePad Pro 10.8 на Qualcomm Snapdragon 870 та Huawei MatePad 11 на Snapdragon 865. У першу чергу моделі цікаві тим, що поставляються з коробки з операційною системою HarmonyOS.

На планшетах HarmonyOS 2.0 виглядає дуже схоже на повноцінну десктопну операційну систему з треєм додатків та віджетами, панеллю контролю та багатьма іншими фішками. Що важливо, у операційній системі одразу буде підтримка мишки. Також система дозволяє дублювати дисплей вашого смартфона Huawei на MatePad, перетягувати між ними файли, відповідати на дзвінки та писати повідомлення.

HarmonyOS на смарт-годинниках

Окрім планшетів, компанія Huawei презентувала смарт-годинники на базі своєї операційної системи HarmonyOS 2.0. Це дві моделі – Huawei Watch 3 та Watch Pro 3, який має більш преміальні матеріали та кращу автономність. Молодша модель буде доступною за ціною 410 доларів, а старша – за 515 доларів.

Huawei змогла перенести магазин AppGallery на смарт-годинники, що означає, що можна буде завантажувати додатки для HarmonyOS на смарт-годинник, без використання смартфона. Компанія вже заручилася партнерством багатьох компаній за межами Китаю для випуску програмного забезпечення для цієї платформи.

Не пропустіть