Компанія Google відкрила набір учасників на другий потік безкоштовної навчальної програми “Розвивайте кар’єру з Google Cloud: ML та дані”. У її рамках планується розширене вивчення технологій ML (Machine Learning, або ж машинного навчання) та роботи з даними. Програма створена у співпраці з Мінцифрою та проектом “Дія.Цифрова освіта”. Ми підготували для вас матеріал з детальним поясненням, кому варто брати участь у програмі та які переваги вона дає.
Що таке Google Cloud?
Розпочати варто з того, що взагалі слід розуміти під поняттям “клауд-провайдер”. Це компанія, яка надає послуги обчислень, зберігання даних, тощо, на своїх серверах, тобто “у хмарі”. Основними перевагами використання таких платформ є відсутність потреби у попередніх витратах на закупівлю та налаштування апаратного забезпечення, економія часу та коштів завдяки масштабам ресурсів клауд-провайдерів, а також можливість легко масштабувати свою клауд-інфраструктуру при потребі.
Набір хмарних сервісів Google Cloud (який часто називають GCP – Google Cloud Platform, що є назвою ширшого набору інструментів, ніж надає Google Cloud) – це платформа, заснована компанією Google для надання послуг для обчислень, аналізу даних, зберігання даних, машинного навчання, тощо. Google Cloud – один з трьох найбільших клауд-провайдерів (до великої трійки також входять Amazon Web Services та Microsoft Azure).
Які бонуси передбачено програмою?
У рамках програми передбачається безкоштовний 60-денний до платформи клауд-провайдера Google Cloud, що дасть можливість ознайомитись з його функціоналом та виконувати завдання. Протягом навчання ви будете отримувати бейджі навичок, які засвідчують вміння працювати над певними задачами з сервісами Google Cloud.
За отримані бейджі передбачені винагороди. Слід зазначити, що враховуються лише Skill Badge (бейджі навичок), а Completion Badge та Quest Badge, які отримуються внаслідок виконання практичнихзавдань – не враховуються. За отримання від 3 до 4 Skill Badge можна отримати футболку, від 5 до 7 – термочашку, від 8 – худі, а за 7 та більше Skill Badge за напрямками “ML та дані” є спеціальна нагорода – рюкзак.
Найважливішим моментом усієї програми є отримання безкоштовного ваучера для складання сертифікаційного іспиту Google Cloud “Google Cloud Certified Associate Cloud Engineer”. Це справді найцінніший бонус, адже можливість скласти цей іспит не в рамках цієї програми коштує 125 доларів.
Варто зазначити, що для отримання бонусів потрібно набрати необхідну кількість Skill Badges у період з 1 лютого до 1 квітня 2023 року включно. Ті Skill Badges, які будуть отримані не у вказаний період, не будуть враховані. Після завершення програми потрібно буде пройти процес заповнення відповідної форми (її надішлють на вказану адресу електронної пошти), та надіслати посилання на свій профіль Google Cloud Skills Boost.
Вивчення яких тем передбачено у рамках програми?
У рамках програми є декілька можливих напрямків навчання. Так, є напрямки Data Scientist/ML Engineer, Database Engineer, Data Engineer та Data Analyst/BI Analyst. Є можливість проходження чотирьох різних тематик – “Ознайомлення та початок роботи з Google Cloud”, “App Development, Mobile App Dev, розумні інтерфейси”, “Multi-Cloud і безпека в Google Cloud”, а також “Cloud Infrastructure, DevOps”.
У рамках теми “Ознайомлення та початок роботи з Google Cloud” передбачений вступ до роботи з клауд-провайдером Google Cloud. Він дає можливість зрозуміти загальні принципи роботи з хмарними ресурсами, а також виконати базові завдання, пов’язані зі штучним інтелектом.
Наступна тематика, “App Development, Mobile App Dev, розумні інтерфейси”, дасть знання по створенню інтерактивних застосунків з голосовим асистентом Google Assistant та розробку сайтів на Google Cloud. Окрім цього, буде розглядатися імплементація DevOps – підвищення безпеки, стабільності та швидкості розгортання інфраструктури з ПЗ на Google Cloud.
Далі йде “Multi-Cloud і безпека в Google Cloud”, у рамках якого планується вивчення роботи зі створення та захисту VPC (віртуальних приватних мереж) у Google Cloud. Крім цього, буде розглянута робота з популярним оркестратором контейнерів Kubernetes, який має тісну інтеграцію з Google Cloud.
Остання тематика у рамках програми – “Cloud Infrastructure, DevOps”. У рамках неї передбачене більш просунуте вивчення розгортання хмарних сервісів та налаштування середовища. Цей курс варто проходити у рамках підготовки до сертифікації Google Cloud Certified Associate Cloud Engineer.
Кому варто брати участь?
Клауд-провайдери зараз використовуються у дуже багатьох сферах, тому вміння працювати з хмарними платформами високо цінується роботодавцями. У першу чергу мова про розробників програмного забезпечення, спеціалістів з ML (машинного навчання), і особливо – DevOps-інженерів та клауд-інженерів. Окрім цього, участь варто взяти студентам ІТ-орієнтованих спеціальностей, оскільки факт проходження курсу, а особливо – сертифікат про складений іспит, буде хорошим бонусом при працевлаштуванні.
Враховуючи спрямування курсу та його фокус на роботі з даними, його буде корисно пройти не лише ІТ-фахівцям. Так, він буде корисним для економістів, фінансистів, бізнес-аналітиків, продуктових та проектних менеджерів, маркетологів тощо. І знову ж, пройдений курс дасть нові знання, але дуже важливим аспектом є складання іспиту за ваучером, який можна отримати у рамках програми – це справді є свідченням вмінь у певній області, і такі сертифікати цінуються роботодавцями.
Як зареєструватися для участі у програмі?
Щоб зареєструватись для участі у програмі, потрібно мати базові ІТ-знання та/або знання SQL, а також базове знання англійської мови. Крім цього, потрібен обліковий запис Google, з яким можна заповнити реєстраційну форму за цим посиланням.
Початок програми запланований на 01.02.2023 – по суті, залишився тиждень. Після початку програми, протягом 24 годин, учасники отримають електронні листи з посиланнями для активації робочих облікових записів.
Підсумки
Після завершення програми ви будете мати можливість додати свої Skill Badges (а також сертифікат Google Cloud Certified Associate Cloud Engineer, що буде отриманий після успішного складання іспиту), до профіля в LinkedIn, Credly тощо. Це підвищить вашу кваліфікацію, а також буде хорошим свідченням ваших знань при працевлаштуванні.
Якщо ви вирішили зареєструватись для участі у програмі, можете зробити це за вказаним посиланням. Відповіді на поширені питання можна переглянути за цим посиланням. Бажаємо вам успіхів у навчанні та вдалого складання сертифікаційного іспиту.