Google Pixel 5 офіційно презентовано: розчарування чи найкращий флагман Google?

Огляд Google Pixel 5: характеристики, ціна, камера, особливості

Компанія Google в ході своєї офіційної презентації, крім моделі Pixel 4a 5G ,показала нам свій новий флагманський смартфон Pixel 5, який вийшов досить неоднозначним. Варто розібратися, якою вийшла модель та чи варто її розглядати, як варіант для покупки.

Характеристики Google Pixel 5

  • Дисплей: OLED, 1080p+, 6 дюймів, 90 Гц
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 765G
  • Автономність: 4080 мАг, 18W
  • Камера: 12.2 МП + 16 МП (ультраширокий)
  • Фронтальна камера: 8 МП
  • Фішки: NFC, 5G, IP68, бездротова зарядка, реверсивна бездротова зарядка
  • Ціна: 699 доларів

Google Pixel 5 можна назвати свого роду компактом, адже він оснащений OLED-дисплеєм з діагоналлю 6 дюймів, частота оновлення якого складає 90 Гц. Оскільки XL-версії Pixel цього року немає, діагональ саме 6 дюймів (у минулорічному Pixel 4 вона складала 5.7 дюймів, а у Pixel 4 XL – 6.3 дюймів). Втішило, що Google вирішили додати фронтальну камеру саме у верхній лівій частині дисплея, що виглядає досить красиво та мінімалістично.

За роботу моделі відповідальний субфлагманський чіпсет Qualcomm Snapdragon 765G, і це досить компромісне рішення. Слід просто згадати, що це минулорічний субфлагманський, а не флагманський чіпсет, при ціні смартфона 700 доларів, і це стане одним з головних мінусів при покупці моделі, незважаючи на те, що чіпсет сам по собі хороший. Все-таки Google могли поставити якщо не цьогорічний флагманський чіпсет Qualcomm, який має справді високу ціну у порівнянні з попередниками, то минулорічний Snapdragon 855 Plus (у Pixel 4, нагадаю, був Snapdragon 855).

Автономність

Але справді відчутним покращенням у порівнянні з минулорічним Pixel 5 став акумулятор об’ємом 4080 мАг, який зможе забезпечити адекватну автономність. Є підтримка хоч і не рекордної, але достатньої зарядки потужністю 18W. Можна впевнено сказати, що саме п’яте покоління Pixel можна назвати найкращим за цим показником.

Ще одним важливим нововведенням моделі стала підтримка бездротової та реверсивної бездротової зарядки, яка дозволяє зарядити навушники Pixel Buds та іншу периферію з підтримкою QI. Це ще одна фішка, яка підтверджує, що Pixel 5 все-таки має право на “флагманський” статус.

Камера Google Pixel 5

Всі ми знаємо, що у Pixel саме камера є вирішальним параметром, адже Google з року в рік, використовуючи не топові розпіарені сенсори на 48 МП, 64 МП чи 108 МП, а старі на 12.2 МП, добивається справді флагманських результатів. У Pixel 5 камера отримала декілька важливих нововведень, і за цим параметром модель справді можна назвати хорошою.

Першим важливим нововведенням став другий модуль основної камери на 16 МП, який змінився з телефото на ультраширокий, чого фанати очікували ще у Pixel 4 минулого року. Тепер він є, а також Google попрацювали над стабілізацією при зйомці відео, що особливо тішить, адже це головний параметр, по якому Pixel відставали від iPhone в плані зйомки. Також компанія додала підтриму HDR Plus для ультраширокого сенсора, а також Night Sight для портретного режиму.

Фішки та особливості

Модель отримала підтримку 5G, NFC, IP68, операційну систему Android 11 та інші приємні фішки, але є одна деталь, яка досить сильно розчарувала – сканер відбитків пальці на задній панелі. Враховуючи, що модель оснащена OLED-дисплеєм, очікувалось, що він буде вбудований у дисплей, адже це стандарт навіть для вдвічі дешевших моделей з OLED-дисплеями.

Хотілось би звернути увагу на те, що модель може стати першим смартфоном на Android з симетричними рамками, оскільки нижня рамка справді тонка і співпадає по товщині зі всіма решта. Якщо це справді виявиться саме так, модель стане першим подібним прецедентом на ринку.

Висновки

Pixel 5 вийшов досить суперечливою моделлю, якщо порівнювати його чіпсет з рішеннями конкурентів, але загалом це повноцінний флагман зі всіма необхідними фішками, просто на субфлагманській платформі. На даний момент відомо про єдину версію з 8 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті, і у випадку, якщо вам потрібен флагманський смартфон зі справді хорошим переліком характеристик, але не обов’язковий флагманський чіпсет, Pixel 5 – один з найкращих варіантів.


Не пропустіть