Після місяців, протягом яких з’являлися витоки інформації, рендери та чутки про Pixel 4a, смартфон таки анонсували. Крім нього, Google анонсувала Pixel 4a 5G та Pixel 5. На жаль, анонс Pixel 4a 5G та Pixel 5 обмежився виключно згадкою про те, що ці смартфони вийдуть восени цього року, а от про Pixel 4a нам розповіли все.
Характеристики Google Pixel 4a
- Диплей: OLED 5.81”, 2340 x 1080
- Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 730
- Оперативна пам’ять: 6 ГБ
- Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
- Акумулятор: 3140 мАг, швидка зарядка потужністю 18W
- Основна камера: Sony IMX363 12,2 МП
- Фронтальна камера: 8 МП
- Сканер відбитків пальців: на задній панелі
- Стандарти підключення: USB-C, мініджек 3.5 міліметрів
Дисплей
Google Pixel 4a оснащений OLED-дисплеєм діагоналлю 5.81 дюйма з роздільною здатністю FullHD+, завдяки якому він достатньо компактний, але при цьому дисплей все одно більший, ніж у стандартному Google Pixel 4. Частота оновлення тут, на жаль, стандартна – 60 Гц. У верхньому лівому куті дисплея розташована фронтальна камера з роздільною здатністю 8 МП. Варто врахувати, що саме завдяки такому дисплею з мінімальними рамками смартфон зміг стати хорошим варіантом для любителів компактних смартфонів.
Чіпсет
Смартфон отримав субфлагманський минулорічний чіпсет Qualcomm Snapdragon 730, що стало значним покращенням у порівнянні з минулорічним Snapdragon 670, який був встановлений у Pixel 3a. Цей чіпсет не можна назвати дуже потужним чи, тим більше, ідеальним для ігор, але смартфон і не намагається себе так позиціонувати. Тим не менше, для всіх задач пересічного користувача його повинно вистачати “з головою”, адже навіть з відчутно слабшим Snapdragon 670 Google Pixel 3a чудово показував себе у системі та в роботі з додатками.
Автономність
Тут, на жаль, як і у всіх смартфонів Pixel, не все так райдужно. Смартфон отримав акумулятор об’ємом 3140 мАг, чого, відверто кажучи, не вистачає вже давно. Не дуже зрозуміло, чому в епоху акумуляторів на 4000+ мАг компанія Google продовжує встановлювати настільки крихітні акумулятори, яких активному користувачу явно не вистачить на день.
У випадку, якщо смартфон сів, є швидка зарядка, на жаль, теж з не рекордними показниками – потужність досягає 18W, що стало стандартом навіть для бюджетних смартфонів ще рік тому. Не дуже зрозуміло, чому Google не додає у свої смартфони підтримку швидших зарядок на фоні технологій Xiaomi та Realme, які вже поставляють навіть з дешевшими смартфонами зарядку потужністю 33W. Словом, автономність – не сильна сторона Google Pixel 4a.
Камера
Google Pixel 4a отримав єдину основну камеру на 12.2 МП з розміром сенсора 1/2.55”, з розміром пікселя 1.4 мікрометра та апертурою f/1.7, яка підтримує всі фішки Google Pixel 4, як Night Sight, Top Shot та портретний режим. Також є оптична стабілізація, яка дозволяє знімати відео без зайвих стрясань. У верхньому лівому куті дисплея врізана фронтальна камера на 8 МП з апертурою f/2.0 та розміром пікселя 1.12 мікрометра, але без автофокусу.
Пам’ять
Компанія Google нарешті почула прохання фанатів і випустила смартфон хоч і в єдиній, але цілком адекватній і достатній для більшості комплектації з 6 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті. Якщо об’єм оперативної пам’яті в 6 ГБ був досить очікуваний, то особисто для мене рішення компанії щодо встановлення у Pixel 4a 128 ГБ внутрішньої пам’яті був неочікуваним, оскільки у флагманських Pixel 4a та Pixel 4a XL, нагадаю, встановлювали лише 64 ГБ у стандартній комплектації.
Габарити та дизайн
Pixel 4a – це той випадок, коли хочеться поговорити про габарити та дизайн, адже смартфон належить до вимираючого класу компактних девайсів. Він важить лише 141 грам при товщині 8.2 міліметри, а завдячувати цьому ми повинні в першу чергу пластиковому корпусу, завдяки якому смартфон так мало важить. Єдиний недолік, на мою думку, – єдиний чорний колір. Хотілося би побачити білу версію, або так звану “панду”, як у Pixel 2 (чорно-білу версію).
Стандарти підключення
Смартфон оснащений роз’ємом USB-C, причому, що важливо, підключений по стандарту USB 3.1 для швидкої передачі даних. Окрім нього, є мініджек 3.5 міліметрів, а також стереодинаміки, тому в плані звуку він не розчарує. На жаль, у смартфоні є лише SIM-слот, а карту пам’яті формату microSD встановити не можна.
Ціни та висновки
Смартфон буде доступним у єдиній версії чорного кольору з 6 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті за ціною 349 доларів. Ціна у Європі при цьому складе 340 євро, а у Великобританії – 349 фунтів.
Цей смартфон, незважаючи на його мінуси у вигляді не найкращої автономності, виглядає, як дуже вдалий варіант для любителів мобільної фотографії та компактних девайсів. Враховуючи, що він коштує не 399 доларів, а 349 доларів, що вигідно вирізняє його на фоні прямих конкурентів, OnePlus Nord та iPhone SE 2020. Загалом новий Pixel 4a вийшов досить збалансованим (якщо для вас автономність не є головним критерієм), і його можна рекомендувати, як варіант для покупки.