Google Pixel 4a 5G офіційно презентовано: доступний камерофон чи урізаний флагман?

Огляд Google Pixel 4a 5G: характеристики, ціна, камера, особливості

Сьогодні Google показала нам покращену та більшу версію свого середньобюджетного смартфона Pixel 4a, який отримав назву “Pixel 4a 5G”, і не сильно відрізняється від флагманського Pixel 5 при відчутно нижчій ціні. Варто розібратися, чи варта ця модель уваги.

Характеристики Google Pixel 4a 5G

  • Дисплей: OLED, 1080p+, 6.2 дюйма
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 765G
  • Автономність: 3885 мАг, 18W
  • Камера: 12.2 МП + 12.2 МП (ультраширокий)
  • Фронтальна камера: 8 МП
  • Фішки: NFC, 5G, мініджек 3.5 міліметра
  • Ціна: 499 доларів

Google Pixel 4a 5G – це найбільший смартфон у модельному ряду Pixel цього року – діагональ дисплея тут складає 6.2 дюйма, роздільна здатність, як і у інших моделей, Full HD+, а от частота оновлення, на відміну від флагманської моделі, складає 60 Гц, і це розчаровує. Як і у старшої моделі, в цю OLED-панель вбудована фронтальна камера, яку розташували у лівому верхньому куті, що виглядає досить красиво.

Модель працюватиме на субфлагманському чіпсеті Qualcomm Snapdragon 765G, у якого є підтримка роботи в мережах п’ятого покоління. Якщо таке рішення у флагманському смартфоні досить спірне, то до Pixel 4a 5G немає ніяких претензій. Цього слід було очікувати, враховуючи попередню цінову політику компанії Google, і це вписується в модельний ряд “a”.

Автономність

Автономність у Google Pixel 4a 5G буде не рекордною, але непоганою, адже об’єм акумулятор складає 3885 мАг. По суті, Pixel 4a 5G як в плані дисплея, так і в плані акумулятора є XL-версією Pixel 4a, тому тут наявні всі фішки молодшої моделі і майже відсутні недоліки, до яких у Pixel 4a з його акумулятором об’ємом 3140 мАг явно можна віднести автономність.

Є підтримка швидкої зарядки потужністю 18W, а от бездротової та реверсивної бездротової зарядки, на жаль, немає. Цього слід було очікувати, враховуючи, що Pixel 4a 5G – це все-таки середньобюджетний, а не флагманський смартфон.

Камера Pixel 4a 5G

Камера – це важливий, якщо не головний плюс Pixel 4a 5G, адже модель оснащена основною подвійною камерою, як у Pixel 5 – 12.2 МП + 16 МП (ультраширокий), а також фронтальною на 8 МП. Враховуючи ціну моделі, вона буде однією з найкращих, якщо не найкращою.

Pixel 4a 5G отримав всі програмні фішки для зйомки, які є у Google Pixel 5 – Night Sight при портретному режимі, HDR Plus при зйомці на ширококутний модуль та багато іншого. Саме завдяки програмному забезпеченню Pixel 4a 5G, незважаючи на ціну, буде показувати результати на рівні топових флагманів.

Фішки та особливості

У Pixel 4a 5G є, NFC, операційну система Android 11 та мініджек 3.5 міліметрів, але немає захисту за стандартом IP68, який є у Pixel 5. По суті, таким чином компанія і розмежувала флагманський Pixel 5 та середньобюджетний Pixel 4a 5G.

Також модель оснащена 6 ГБ оперативної пам’яті, а не 8 ГБ, як Pixel 5, при цьому об’єм внутрішньої пам’яті ідентичний. Це взагалі не можна назвати проблемою, адже буквально недавно флагманські Google Pixel поставлялися з 4 ГБ оперативної пам’яті, і цього вистачало, тому 6 ГБ – це цілком достатній запас.

Висновки

На мою думку, Pixel 4a 5G вийшов навіть більш вдалим, ніж Pixel 5, адже пропонує флагманську камеру, непогану автономність та чіпсет за відносно доступною ціною. Переплачувати за старшу версію є сенс тоді, коли хочеться всі флагманські фішки і з їх відсутністю користувач не може змиритися. Загалом Pixel 4a 5G можна назвати справді хорошою моделлю, яка зможе завоювати свою частину ринку.

Не пропустіть