Компанія Google раптово поділилася фотографіями та інформацією про майбутнє покоління смартфонів Pixel 6. Як і раніше, буде відразу два пристрої, але ось тільки велика версія змінить назву: якщо раніше такі смартфони називалися Pixel XL, то з шостим поколінням приставка заміниться на Pro.
Власне, ранні витоки підтвердилися і смартфони виявилися саме такими, якими були на зливах. Таким Pixel 6 Pro показували на рендерах:
А таким смартфон буде насправді:
Що відомо про смартфони?
Ще не так багато – повноцінна презентація відбудеться восени. Однак точно відомо, що маленька версія отримає 6,4-дюймовий екран Full HD+. Частота оновлення зображень складе 90 Гц. Екран буде плоским, що добре.
А ось велика версія отримає 6,7-дюймовий дисплей дозволом QHD+ з частотою оновлення до 120 Гц. І тут екран буде зі злегка загнутими гранями.
Молодша версія отримає приємні і цікаві кольори корпусу укупі з глянсовим алюмінієвим профілем. Pro-версія – більш спокійні забарвлення з матовою алюмінієвою рамкою.
Велика версія отримає три камери: ширококутну, ультраширококутну і телефото з 4-кратним оптичним збільшенням – хоча в вихідному коді програми «Google Камера» є натяки на п’ятикратний оптичний зум.
У звичайного Google Pixel камер буде всього дві: ширік і ультраширік.
Залізо
А ось це найцікавіше. Слідом за Apple, Google також робить акцент на власній системі-на-чіпі. Смартфони серії Pixel 6 відмовляться від Snapdragon і будуть покладатися на те, що в компанії називають Google Tensor.
Подробиць про цей чіп поки не так багато. Відомо, що він буде активно брати участь в обробці фотографій і відео. Це не є новиною, особливо якщо враховувати його тензорний процесор TPU. Він створений для нейрообчислень, а перше покоління компанія представила ще в далекому 2016 році.
Pixel 6 стануть першими смартфонами, які отримають цей модуль. З їх допомогою компанія сподівається повернути собі звання виробника головного фотофлагмана, загубленого з виходом Pixel 4.
Журналістам показали, на що здатний цей процесор. За словами Дітера Бона з The Verge, показали дві фотографії: дитина що грається з розмиттям і без розмиття. По суті, це була одна і та ж фотографія, але другий варіант був оброблений цим TPU.
У процесі створення фотографії зробили кілька знімків, причому на різні модулі. Тобто виходить щось схоже зі смартфонами HDR, але тільки для підвищення деталізації і якості зображення.
Також компанія продемонструвала HDR-відео. Причому демонстрація пройшла в порівнянні з iPhone 12 Pro Max і Pixel 5. І Pixel 6 впорався значно краще. Однак Дітер підкреслює: не варто довіряти подібним демонстраціям, поки не вийде перевірити можливості власноруч. Це стосується і Google – компанії, яка любить не виконувати обіцянки.
Крім роботи над фотографіями і відео, Google Tensor вміє розшифровувати голос в текст без використання інтернету, а також в реальному часі переводити відеозапису.
Іншим нововведенням Google Tensor став співпроцесор безпеки Google Titan M2, що, за словами віце-президента Google по споживчим пристроїв Ріка Остерлох, «дасть Pixel 6 більшу кількість рівнів апаратної безпеки, ніж на будь-якому телефоні».
Також містер Остерлох повідомив, що Pixel 6 стане «постійно включеним комп’ютером». Він буде здатний обробляти низькорівневі процеси в режимі низького енергоспоживання.
Сам Google Tensor розроблявся протягом чотирьох років разом з Samsung. І з оглядкою на те, що Exynos 2100 вийшов набагато краще Snapdragon 888, цей вибір у 2021 році виглядає напрочуд вдалим.
Інша справа, як саме Google скористається цими можливостями і як до цього поставляться споживачі. Останні моделі показують негативне зростання в порівнянні з найпершими «Піксель». І це навіть незважаючи на вкрай незначну частку самих смартфонів компанії на ринку. Але зараз Google захотіла пошуміти. Судячи з усього, це їй вдається.
Презентація смартфонів пройде восени. Точні дати поки невідомі.