Google Фото – це досить зручний інструмент для управління своєю колекцією фотографій і відеозаписів, що дозволяє редагувати знімки і впорядковувати свою колекцію. Однак зовсім недавно в своєму твіттер-акаунті представники Google заявили, що незабаром нас чекає досить велике оновлення Google Фото і воно додасть додатку деякі функції, які вже давно присутні в популярній соціальній мережі Instagram.
Навіщо Google намагається скопіювати Instagram?
Постійні користувачі Instagram регулярно переглядають сторіс, розташовані у верхній частині програми. Так ось, згідно з повідомленням пошукового гіганта, подібна функція, але під трохи іншою назвою з’явиться і в інтерфейсі Google Фото. Опція отримала назву «Memories». І ідеологічно вона, все-таки відрізняється від сторіс. Якщо останні – це свіжі відео, які доступні для перегляду 24 години, то Memories – це логічний крок у розвитку функції Flashback, яку Google розвивали протягом багатьох років.
Flashback використовувала алгоритми машинного навчання для того, щоб продемонструвати вам знімки, які ви зробили якийсь час назад. Memories ж, хоч і спирається на схожі алгоритми, вибудовує зі знімків якусь історію, яку цілком можна зберегти. Або ж, побачивши гарне фото, відразу перейти на нього, відредагувати або надрукувати на принтері.
Однак на цьому нововведення не закінчуються. І якби справа була б лише у функції Memories, то про подібність з «соціальною мережею для їжі» мова б не йшла. Google, імовірно, дійсно хоче зробити зі свого фотододатку щось схоже на Instagram. Фахівці компанії заявляють, що активно працюють над оновленнями, які додадуть можливість листуватися з іншими користувачами сервісу і відправляти їм фото, викладати фотографії на спеціальну «стіну», відзначати на фото людей. Поки мова йде лише про членів сім’ї, але важливий сам факт роботи над такою функцією. Нічого не нагадує?
При цьому варто розуміти, що це лише ті оновлення, які повинні вийти до кінця цього року. У 2020 році Google хоче ще більше розвивати свій сервіс. Однак, особисто у нас виникає питання: а навіщо всі ці «примочки» в уже зручному додатку для обміну фотографіями? Ніхто не сперечається з тим, що нововведення потрібні. Але вони повинні стосуватися, так би мовити, «тематики» додатка.
Тобто програма для роботи з фотографіями може отримувати, скажімо, поліпшені алгоритми по обробці фото, по оптимізації сховища і так далі. Тут же ми бачимо повне «переформатування». Але і в цьому не було б нічого поганого, проте здається, що Google просто робить «другий Інстаграм». А навіщо нам 2 однакові програми? Для того, щоб відібрати частину аудиторії у такої популярної програми, потрібно запропонувати щось, чого немає у конкурентів.