Google додав 110 нових мов до Перекладача – серед них і кримськотатарська

Хоча Google Перекладач далекий від досконалості, він все ще залишається корисним способом отримання інформації або ведення розмови. Зараз ця можливість розширюється, оскільки Google використовує штучний інтелект, щоб додати до Перекладача 110 нових мов.

Серед доданих мов – афар, кантонська, панджабська (шахмухі), новокорейська, менська і, що особливо важливо, кримськотатарська. Близько чверті мов походять з Африки, і Google стверджує, що всі нові мови разом представляють 614 мільйонів носіїв – близько восьми відсотків світового населення.

Google називає свою магістерську програму PaLM 2 “ключовим елементом головоломки, що допомагає Перекладачу ефективніше вивчати мови, які тісно пов’язані між собою, зокрема мови, близькі до гінді, такі як авадхі та марваді, а також французькі креольські мови, такі як сейшельська креольська та маврикійська креольська”.

Айзек Касвелл, старший інженер-програміст Google Translate, додає: “З розвитком технологій і продовженням співпраці з експертами-лінгвістами та носіями мови ми підтримуватимемо ще більше мовних різновидів і правописних конвенцій з часом”.

Останній великий приплив мов до Google Перекладача відбувся у травні 2022 року за допомогою машинного перекладу Zero-Shot, який дозволяє моделі вивчати нову мову, навіть якщо вона не переглядає приклади. Пізніше того ж року Google оголосив про Ініціативу 1 000 мов, метою якої є створення моделей штучного інтелекту, здатних підтримувати – як ви вже здогадалися – 1 000 найпоширеніших мов, якими розмовляють у світі.

Джерело Engadget

Не пропустіть