Захоплення російськими провайдерами української телекомунікаційної інфраструктури на Херсонщині дає змогу спецслужбам країни-окупанта перехоплювати розмови мешканців регіону.
Робиться це шляхом т.зв. «паралельної переадресації» (надходження виклику одночасно до абонента та російських силовиків). Про те, як не стати мимовільним посібником ворога, розповіли фахівці Центру протидії дезінформації .
Експерти наполегливо рекомендують утримуватися від згадки про маршрути пересування та місця дислокації ЗСУ, а також радять використовувати для спілкування месенджери з активованою функцією захисту шифрування.
Фахівці наголосили, що для перевірки своїх телефонів можна використовувати певні сервісні коди. Вони допоможуть встановити, чи переадресація виклику безпосередньо на номері користувача.
*#21# виклик – перевірка інформації про включену переадресацію.
*#43# виклик – статус послуги очікування виклику.
*#62# виклик – перевірка переадресації на інший номер.
*#33# виклик – відображає статус блокування вихідних сервісів: дзвінків, SMS та даних.
##002# виклик – видалення всіх переадресацій виклику.
Для того, щоб розмова залишалася повністю конфіденційною, експерти радять користуватися лише тими месенджерами, які мають захищене шифрування. Андрій Баранович, який обіймає посаду спеціаліста з кібербезпеки, зовсім рекомендує видалити всі програми на телефоні, які не використовуються. Залишити потрібно тільки найнеобхідніше.
Небажано використовувати біометричні датчики, за допомогою яких можна пройти ідентифікацію. Найкращим варіантом вважається пароль, який можна ввести обмежену кількість разів. Усі акаунти також повинні бути захищені двофакторною автентифікацією. Іноді всі дані необхідно зберігати і переміщати на «хмарний» сервіс.