Чим зараз можна здивувати користувача смартфону? А чим можна здивувати в плані функціоналу камер у смартфоні? Здавалось би, на це запитання чогось надто цікавого уже не вигадаєш, ну, хіба б ще додати інфрачервону камеру (але це вже десь було), і все, але це надто спеціалізований модуль, і мабуть він далеко не найцікавіше, що може бути.
А от в OPPO FIND X3 Pro додали дуже круту функцію. Настільки цікаву, що може захопити цілою галуззю досліджень та вивчення навколишнього світу!
- Не пропустіть також наш детальний огляд OPPO Find X3 Pro
Характеристики OPPO Find X3 Pro
- Дисплей: 6,7 дюйма, AMOLED, 120 Гц, HDR10+, 1300 ніт;
- Чіпсет: Snapdragon 888
- Оперативна пам’ять: 8/12/16 ГБ
- Внутрішня пам’ять: 256/512 ГБ
- Автономність: 4500 мАг, швидка зарядка 65 Вт
Камери OPPO Find X3 Pro
Ззаду на смартфоні встановлені 4 модулі:
- Основний (широкий): 50 Мп, f/1.8, 26 мм, 1/1.56″, 1.0 мкм, omnidirectional PDAF, OIS
- Надширококутний: 50 Мп, f/2.2, 16 мм, 110˚, 1/1.56″, 1.0 мкм, omnidirectional PDAF
- Телеоб’єктив: 13 Мп, f / 2.4, 52 мм, 2x оптичний зум, PDAF
- Мікроскоп: 3 Мп, f/3.0, збільшення в 30/60 разів
Коли мені вперше до рук потрапив даний смартфон, то, звичайно ж, я якось скептично поставився до вказаної функції, ну бо ж що там можна втілити цікавого в такому маленькому модулі?! Це ж, мабуть, просто маркетинговий хід… Але яким я був здивованим та захопленим, коли почав його тестувати, досліджувати та експериментувати.
Мікроскоп в OPPO Find X3 Pro
Функція “Мікроскоп” – це не макро, і не супер макро, це таки справді досить великої кратності мікроскоп. Завдяки йому можна надовго поринути в мікросвіт.
Мені стало цікаво спробувати функцію мікроскопу, знімаючи серію кадрів для фотостекінгу, щоб отримати портрет мухи-дзюрчалки з великою глибиною різкості.
Серію фотографував з рук, без штатива та макрорельси, бо це були лише перші експерименти, і тоді ще здавалось, що дана функція навряд чи може бути корисною. Після відзнятої серії кадрів, зібравши їх з допомогою спеціальної програми, я був вражений результатом.
Побачив, що це може бути дійсно цікавим інструментом. Для тих, хто бажає потрапити в світ макрофотографії, де фотографи роблять портрети дуже дрібних комах, OPPO FIND X3 Pro є досить хорошим варіантом, адже разом зі смартфоном ви отримуєте таку чудову макрокамеру.
Після цього у мене почала з’являтись ще більша цікавість до режиму “мікроскоп”, тому вирішив поекспериментувати зі знімками квітів.
Одразу з’явилась думка спробувати, а що ж можна побачити, фотографуючи тичинки та маточки?
Оскільки вітер хитав квітами, то самі тичинки мені не вдалось відзняти, бо вони прикріплені таким чином, щоб від вітру могли добре рухатись та розсіювати пилок. А от маточка жорстка, тому її без проблем пофотографував, і вибрав ось цей кадр, де чітко видно приймочку із волокнами для уловлювання та утримування пилку.
Також був дуже вражений деталізацією, попри те, що цей модуль дозволяє отримувати зображення всього лише 3,75 Мрх.
Далі цікавість ще наростала, і зрозумів, що все ж таки можливо порозглядати пилок, можливо, навіть окремі пилинки. І як це мене захопило, коли дійсно на кадрах можна було побачити окремі горошинки пилку, які сяяли бурштиновими намистинками на пелюсточці квітки!
Серія також була ыз декількох фотографій, одну із яких я і обрав, вважаючи її найцікавішою. Проте є ще декілька кадрів, на яких видно пилок гірше, але зате можна побачити сітку з клітин тканини пелюстки.
Коли побачив Це, одразу згадались уроки біології в школі, та те, як в шкільний мікроскоп розглядали клітини плівки з цибулі, і вирішив повторити ті шкільні спостереження.
Спробував дивитись контрастним методом та прямою підсвіткою. Саме цих два варіанти тут можна побачити.
Цікавість та захоплення все наростали, почала спрацьовувати фантазія та жага до досліджень. Пачав задаватись питанням: що ж цікавого я можу побачити, чого точно не дозволить зробити жоден смартфон, та і фотокамера теж, навіть якщо із макрооб’єктивом?
Згадав про дафній. Буду тестувати, чи зможу я впіймати мікроорганізмів у воді із калюжі. Взяв крапельку води, приготував столик, смартфон закріпив в тримачі, і помістив каплю на скло.
Яким же був мій подив, коли я дійсно зміг побачити оцю живу красу! Дафнії, коловертки, інфузорії та ще багато інших дрібних істот.
Це можна було сидіти та розглядати дуже довго. Також надзвичайно зрадів, бо в режимі “мікроскоп” є можливість записувати відео, а не лише робити знімки. Шкода, що не 60 кадрів/сек, і сповільнити в 2 рази не вдасться, але 1920х1080 рх з 30 fps – це теж дуже добре.
І тут, прийшла цікава ідея – Це ж може бути мобільним інструментом в польових умовах. Звичайно ж, не вдасться порозглядати, що там відбувається з еритроцитами (такі спостереження я теж провів, і на жаль, кратності для цього не вистачає), але якісь дослідження комах, чи наявність певних дрібних частинок на чомусь, або наявність мікроорганізмів у воді, побачити домішки в кристалах мінералів, або сколи на гранях, то це все досить-таки реально.
Також цей мікроскоп може бути досить корисним інструментом для спеціалістів, яким потрібно бачити дуже дрібні деталі, та робити фото цих деталей.
Для прикладу, сучасні радіодеталі є досить дрібними, і побачити їх можна лише з допомогою збільшуючих оптичних приладів, але ж якщо потрібно ще й сфотографувати цю деталь, то уже виникають незручності, а в OPPO FIND X3 Pro можна просто обрати режим “Мікроскоп” і швиденько зробити фото. Думаю, що насправді це не лише модуль для розваг, а справді корисний інструмент для багатьох спеціалістів.
Ще трохи фото з модуля
А що з іншими модулями?
Було цікаво подивитись, як загалом відпрацьовує автоматичний підбір балансу білого, тому зробив декілька кадрів з природнім освітленням та із світлодіодними джерелами.
Загалом, смартфон досить непогано підбирає кольорову температуру, хоча при освітленні світлодіодними лампами зображення виходить дещо тепліших тонів.
Також достатньо хороші фото виходять при зйомці пейзажів. Також сподобався режим HDR, адже автоматика акуратно опрацьовує яскраві області зображення та не створює перенасиченості та переконтрасту.
Якщо підсумовувати загальне враження від можливостей та якості зображення, то я приємно вражений.
Гарна кольоропередача, якісне відпрацювання режиму HDR, ну і, звичайно ж, надзвичайно захоплюючий режим “Мікроскоп”, який може бути не лише цікавою розвагою, але й дійсно корисним інструментом в роботі деяких спеціалістів.