Фільтр синього на смартфоні: що це таке і для чого він потрібен?

Можна переглядати веб-сторінки через iPad або перевіряти новинну стрічку Facebook до пізньої ночі. Світ онлайн настільки захоплюючий і смартфон або планшет не дадуть заснути. І це не тільки через цікавий вміст контенту, а й через світло мобільних пристроїв. Щоб екрани не дуже напружували очі, можна використовувати так званий синій фільтр, який часто інтегрується з новими пристроями.

Синій фільтр: що це?

Світло має так звану колірну температуру. Яка йде від червоного, помаранчевого, жовтого і білого до синього. Ми часто не сприймаємо колірну температуру активно, але наші очі вже помічають це.

Для довідки можна використовувати різні типи джерел світла:

  • Червоне / помаранчеве: при свічках або світанок / сутінки
  • Жовте: класична лампочка
  • Біле: денне світло на сонці або лампи денного світла
  • Блакитне: сонячне світло в хмарних або флуоресцентних лампах
  • Синє: тінь

Очі природно звикли до білого і теплого світла, від білого до червоного, проте сучасні екрани випромінюють набагато більше синього світла. І саме тут синій фільтр вступає в гру. Слід зменшити кількість синього спектру і випромінювати більше білого і жовтувато-червонуватого світла.

Синій фільтр на телефоні: які у нього переваги?

Що робить синій фільтр? Все дуже просто: він захищає очі і гарантує, що ваш смартфон не буде надмірно напружувати ваші очі.

Як правило, світло, що випромінюється дисплеями смартфонів і планшетів, має колірну температуру 6500 Кельвін або вище. Високий вміст синього спектру робить дисплеї яскравішими і збалансованішими. Але це також має недолік: синє світло вважається агентом для пробудження.

Він активно пригнічує утворення гормону сну мелатоніну, що ускладнює відхід до сну, якщо сидіти перед екраном до пізньої ночі. Крім того, він може завдати шкоди в довгостроковій перспективі, сітківці ока. Очі просто не призначені для того, щоб бути в блакитному спектрі так довго, як сьогодні на смартфонах і інших мобільних пристроях.

Ось чому виробники смартфонів відреагували і вбудували в свої пристрої синій фільтр, який можна легко активувати при необхідності.

Активувати синій фільтр: так працює на iOS і Android

І iPhone / iPad, і всі пристрої Android мають вбудований фільтр синього. У багатьох моделях він називається Нічний режим і може бути налаштований за допомогою таймера чи в опціях.

Включити синій фільтр на iPhone або iPad

Починаючи з iOS 9.3, синій фільтр автоматично стає частиною мобільних пристроїв Apple. Все iPhone від iPhone 5s і iPad від 5-го покоління мають вбудовану функцію нічної зміни. Новіші моделі від iPhone 8 також мають опцію True Tone, яка ще точніше регулює температуру кольору дисплея.

Щоб активувати синій фільтр, виконайте наступні дії:

  1. Перейти на вашому iPhone або IPad в настройках (додаток із позначкою шестерінки).
  2. Переміщення на екран і яскравість> NightShif.
  3. Коли планується, перетягнути повзунок вправо, щоб зробити його зеленим.
  4. З’являється новий підпункт, який встановлює час нічної зміни. Натиснути на нього і вибрати початкову та кінцеву точки так, як зручно, наприклад, з 22:00 до 7:00.
  5. Потім повернутися назад і потягніть повзунок в колірній температурі в напрямку тепліше. Потягнути його так, щоб жовта частина на дисплеї була приємною.

Включити синій фільтр на пристроях Android

З Android 7.0 всі користувачі смартфонів не залежать від виробника в тому чи іншому вигляді доступні: нічний режим або синій світлофільтр.

Як включити це:

  1. Перейти в налаштування на смартфоні (зазвичай із позначкою шестерінки).
  2. В налаштуваннях екрану виберіть потрібний пункт.

Щоб трохи поговорити перед сном або спамити в своїх соціальних мережах, можливо, варто включити синій фільтр на смартфоні або планшеті: чим більше теплого світла випромінює дисплей, тим ефективніше можна захистити очі. Крім того, не буде негативного впливу на вироблення мелатоніну в своєму організмі. Це допомагає заснути.