Сьогодні однією з найпоширеніших проблем, з якою стикаються власники мобільних пристроїв, є недостатня якість звуку або його повна відсутність, що може бути ознакою несправності динаміків.
Поганий або надто тихий звук під час розмови може виникнути з кількох причин. Але вирішення цих проблем є, варто лише правильно ними скористатися.
Існує безліч причин, але ми розповімо про вісім найпоширеніших.
Недостатній рівень гучності
Для початку потрібно переконатися, що гучність телефону виставлена максимум. Зробити це можна заздалегідь у налаштуваннях телефону або під час розмови. Коли телефон видаляє телефон від вуха, екран знову засвітиться. Натисніть кнопку збільшення гучності кілька разів і переконайтеся, що шкала гучності, яка з’явиться на екрані, заповнена.
Поганий сигнал стільникового зв’язку
Рідкісні проблеми з гучністю голосу співрозмовника можуть виникнути через поганий зв’язок. Її причиною зазвичай стає погана погода, перебування поза зоною покриття, надто густонаселений район чи проблеми на стороні оператора. Виною може бути і звичайний збій телефону.
Щоб спробувати його виправити, необхідно:
- Увімкніть режим польоту на кілька секунд.
- Вимкнути його та спробувати здійснити виклик знову.
Ці кроки дозволяють швидко та повністю перезавантажити всі модулі зв’язку. Однак якщо співрозмовника погано чути завжди і у різних місцях, то шукати причину треба далі.
Динаміки можуть забиватися пилом та дрібними частинками бруду, через які гучність зменшується. Слуховий динамік знаходиться у верхній частині телефону і повинен знаходитись навпроти вуха під час дзвінка. Періодично (приблизно один раз на 1-2 місяці) його необхідно прочищати, а зробити це можна і в домашніх умовах. Наприклад, чищення легко виконати за допомогою зубної щітки або змоченої у спирті серветкою. Також можна знайти спеціалізовані програми, які видаляють пил із динаміка за допомогою звуку.
Поломка динаміка
Якщо після чищення в динаміці, як і раніше, занадто тихий звук, то причина найчастіше в поломці, наприклад, зламався шлейф динаміка, звукова мікросхема або порвався витік магнітної котушки. Зазвичай пошкодження виникають внаслідок падінь, ударів телефону об тверду поверхню або потрапляння всередину корпусу води. Визначити поломку самостійно складно. Для цього рекомендуємо віднести смартфон на діагностику до сервісного центру.
Збій у роботі телефону
Погана якість зв’язку під час розмови може виникнути через збій телефону. Виправити його можна двома способами:
- Перезавантажити телефон — якщо тимчасовий збій, проблема має зникнути.
- Оновлення програмного забезпечення в налаштуваннях телефону – іноді відсутність нових оновлень програмного забезпечення впливає на його роботу, в тому числі і на якість зв’язку.
У разі, якщо інших способів не залишилося, вирішити таку проблему може скинути телефон до заводських налаштувань.
Заважає плівка або аксесуар
Важливо також переконатися, що слуховий динамік нічого не захищає. Для цього під час дзвінка слід зняти захисний чохол, а також перевірити, чи захисна плівка не з’їхала у бік динаміка. Якщо телефон новий і тільки недавно куплений, потрібно подивитися, чи не забув власник зняти заводську плівку, що загороджує динамік