Фахівці Ericsson розповіли, як коронавірус вплине на операторів стільникового зв’язку

«Через поширення COVID-19 цифровізація суспільства перетворилася з гасел в реальність».

Компанія Ericsson провела дослідження, в ході якого оцінила, як поширення COVID-19 позначилося на трафіку операторів стільникового зв’язку, і представила свій прогноз на найближче майбутнє. За даними аналітиків, незабаром мобільну інфраструктуру очікує низка змін.

За даними фахівців Ericsson, абоненти перестали бути мобільними — сьогодні один абонент обслуговується істотно меншою кількістю базових станцій, ніж зазвичай. В результаті у великих містах і передмісті одні базові станції недовантажені — в них трафік знизився мінімум на 10% —  а інші, в передмісті, перевантажені (трафік виріс на десятки відсотків).

Змінився й профіль трафіку — багато людей працюють і навчаються вдома, тому різко виріс обсяг даних, які передються від абонента до базової станції. Зокрема, в Європі в деяких мережах LTE у висхідному каналі трафік практично подвоївся. Це нетипова ситуація, оскільки зазвичай трафік йде в іншому напрямку — від базової станції до абонента. Тому деяким операторам довелося адаптувати свої мережі під нові умови.

У всіх країнах спостерігається зростання голосового трафіку — в мобільних мережах 2G, 3G і VoLTE голосовий трафік зріс на 20-70%. Причому збільшилася не тільки кількість дзвінків, але і їх тривалість.

Основний трафік перетік в мережі Wi-Fi — зараз мобільні оператори намагаються відвоювати частину ринку у операторів фіксованого зв’язку. Зокрема, активно розвиваються послуги фіксованого бездротового доступу для домашніх користувачів, що працюють на базі технологій LTE. Ці послуги користуються попитом там, де не поширені оптоволоконні мережі. Сплеск зацікавленості до послуг ФШПД спостерігається в США.

Згідно з довгостроковим прогнозом фахівців, технології 2G і 3G втратять актуальність раніше, ніж очікувалося, а в найближчому майбутньому почнеться спільне використання технологій 4G і 5G на одних і тих же частотах.

«Галузь телекомунікацій постраждала від COVID-19 менше інших галузей. Дехто вважає, що пандемія може тривати близько двох років, і в цей час навантаження на мережі операторів стільникового зв’язку буде залишатися стабільною високою — трафік зросте більше, ніж прогнозувалося до кризи. Зараз уряди різних країн розуміють важливість інвестицій в технологію 5G як платформу для майбутнього розвитку суспільства. Через поширення COVID-19 цифровізація суспільства перетворилася з гасел в реальність», — заявив керівник напрямку розвитку мереж радіо і транспорту компанії Ericsson в Східній Європі та Центральній Азії.

У низці країн розглядається можливість застосування мобільних технологій для попередження поширення COVID-19. Міністерство охорони здоров’я Швеції вже використовує дані оператора Telia для оцінки того, як люди дотримуються рекомендацій щодо обмеження пересувань. У Швеції заборонено віддалятися від місця проживання на відстань довше однієї-двох годин їзди. При цьому особисті дані не збираються, а інформація використовується для оцінки можливої завантаженості лікарень.

Джерело ericsson
Не пропустіть