На хвилі шаленої популярності Zoom соцмережа Facebook не прогавила шансу скопіювати можливості цього сервісу. Zoom став популярним через карантин, який змусив багато організацій перевести співробітників на віддалену роботу.
Новий сервіс Facebook називається Messenger Rooms і працює як на десктопних, так і мобільних платформах. Це відеочат з максимальним числом учасників 50 осіб. Приєднуватися до спілкування можна навіть без аккаунта на Facebook – достатньо перейти за посиланням, яке створив власник чату. На відміну від Zoom, в Messenger Rooms немає обмежень на тривалість спілкування.
Власник чату може запрошувати в Messenger Rooms нових співрозмовників, видаляти користувачів і закривати чат, щоб до нього не приєднувались інші люди. Якщо створити чат через групу в Facebook, він за замовчуванням буде доступний тільки членам цієї групи.
Facebook відзначає, що сервіс Messenger Rooms не підтримує двостороннього шифрування. Спілкування в чатах не можна назвати повністю безпечним, оскільки трафік в теорії може бути перехоплений і розшифрований зловмисникам, проте інженери Facebook працюють над тим, щоб додати цей вид шифрування в майбутньому. В даний час трафік Messenger Rooms шифрується на серверах Facebook, розміщених у країнах, закони яких гарантують невтручання в інтернет-трафік.
Сервіс Messenger Rooms запущений в тестовому режимі в декількох країнах і стане доступний по всьому світу протягом найближчих тижнів.