Тепер компанія Фейсбук пропонує всім своїм користувачам скористатися функцією розпізнавання обличчя. При цьому повідомляється, що за бажанням користувачі можуть вмикати або вимикати ці фунції.
Також в компанії стверджують, що дані учасників соцмережі не передаватимуть стороннім організаціям. Тестування функції почалося ще в 2017 році, коли деякі користувачі Facebook отримали повідомлення про те, що можуть скористатися такою опцією за своїм бажанням.
У вересні компанія повідомила, що тепер всі учасники соцмережі зможуть вирішувати, чи можна їх відзначати на фото і відео. При цьому за замовчуванням така функція буде відключена, а люди отримають повідомлення про можливості технології і зможуть управляти параметрами розпізнавання в налаштуваннях.
Якщо включити функцію розпізнавання лиця, то у користувача з’явиться можливість пошуку фотографій і відео, на яких він зображений. На думку розробників, це допоможе активніше ділитися контентом, використовувати теги і отримувати більш релевантну видачу в стрічці.
Також Facebook пропонує скористатися функцією, щоб особисті фотографії не використовувалися сторонніми особами. Facebook використовує розпізнавання облич для відправки повідомлень користувачеві, коли його обличчя виявлено на фотографії, опублікованій іншим учасником соцмережі.
Повідомлення приходить незалежно від того, чи позначена ця людина на зображенні. Ця опція може бути корисна, якщо хтось спробує використати чужу фотографію для створення фейкового профілю.
Також Facebook раніше автоматично пропонував відзначати друзів на фотографіях, завантажених на сайт. У компанії заявляють, що припиняють цю практику без згоди об’єкта.
Рішення про зміну налаштувань приймається на тлі зростаючого занепокоєння з приводу технології розпізнавання облич, яку можна використовувати для ідентифікації людей в школах, на громадських та інших заходах.
Наприклад, поліція може використовувати таку систему для отримання доказів злочину. Технологія широко поширилася і в інтернеті, в тому числі і в Facebook, який недавно піддався юридичному тиску з боку незадоволених користувачів. Кілька тижнів тому Апеляційний суд США в Сан-Франциско відхилив спробу Facebook скасувати судове рішення, згідно з яким соціальна мережа незаконно використовувала технологію розпізнавання осіб для збору біометричних даних мільйонів користувачів. Груповий позов був поданий користувачами Facebook з Іллінойсу, одного з небагатьох штатів, де діє закон, що вимагає від компаній отримувати згоду клієнтів перед збором біометричної інформації.