Facebook провалив власний аудит цивільних прав

Facebook Inc недостатньо ретельно веде боротьбу з дискримінацією, а деякі з рішень компанії навіть служать перешкодою для захисту цивільних прав користувачів, пише Reauters, посилаючись на результати незалежної експертизи. Зокрема, Facebook віддає пріоритет свободі слова, а не припиненню дезінформації.

Документ-аналіз діяльності Facebook критикує компанію за те, що вона ставить свободу слова вище ненависницьких висловлювань. У ньому була відзначена дезінформація Дональда Трампа про голосування поштою в Неваді і Мічигані, що могло потенційно вплинути на майбутні вибори в США в листопаді 2020 року. Незважаючи на помилкові заяви, Марк Цукерберг тоді залишив пости такими, якими вони були.

Крім того, соціальна мережа неодноразово піддається критиці за те, що у неї немає інфраструктури для роботи з цивільними правами.

Аудитори вважають, що компанія має зробити все, що в її силах, щоб інструменти і алгоритми не підштовхували людей до екстремізму, і що вона повинна визнати, що відмова від цього може мати небезпечні наслідки.

У доповіді, яку очолили лідер з цивільних прав Лора У. Мерфі і юридична фірма з цивільних прав Relman Colfax, міститься низка рекомендацій. Перш за все, Facebook необхідно застосовувати свої правила більш послідовно і «вживати заходи для вирішення проблем, пов’язаних з алгоритмічним ухилом або дискримінацією». У звіті також пропонується більше взаємодіяти з лідерами цивільних прав. Крім цього, Facebook порадили інвестувати ресурси у «вивчення і усунення організованої ненависті» і заборонити «похвалу і підтримку білого націоналізму».

Джерело engadget
Не пропустіть