Facebook позначатиме фейки в українських новинах

Інформація у Facebook, яка матиме ознаки маніпуляцій, буде візуально виділятися зі стрічки.

У першій половині 2020 року Facebook запустить в Україні спеціальну програму, яка буде позначати маніпуляції в стрічці новин. Про це заявила менеджер з публічної політики щодо України в Facebook Катерина Крук.

“Ми зараз готуємося до розширення глобальної програми протидії дезінформації в Україні. У нас є система, яка відпрацьована в світі: це програма Тhird-party fact-checker. Ми співпрацюємо з локальними організаціями, які допомагають нам перевіряти контент. Це працює за декількома принципами, звичайно, ми використовуємо machine learning і просимо фактчекерів перевірити наші внутрішні передбачення щодо того, яка інформація або сайти можуть бути маніпулятивними”, – зазначила вона.

За словами Крук, Україна плідно працює для підписання контракту, щоб повноцінно запустити цю програму. Перевірку інформації Facebook довіряє іншим організаціям, оскільки не має технічної можливості набрати штат експертів для цього.

За її словами, Facebook має 46 глобальних партнерів, які займаються перевіркою інформації, але партнерів в Україні поки нема.

«У нас є потенційна співпраця, але ще не підписаний контракт і, відповідно, ми готуємося на 2020 рік, щоб запустити цю програму в Україні», — сказала Крук.

Перевірку інформації компанія довіряє іншим організаціям, бо не має технічної можливості набрати штат експертів, щоб робити це самостійно. Катерина Крук зазначила, що Facebook не втручатиметься у роботу локальних фактчекерів.

Facebook також візуально виділятиме у стрічці інформацію, яка має ознаки маніпуляцій.

«Інший рівень, над яким ми зараз працюємо, — це технічне позначення того, як люди можуть бачити у своїй стрічці новин потенційну маніпулятивну інформацію. Коли в нас буде локальний фактчекінг, який зможе перевіряти інформацію, ми відповідним чином будемо графічно виділяти її і попереджати людей, що вона може бути маніпулятивною, давати їм контекстну інформацію або посилання на статтю, яка розвінчує певний міф», — зауважила Катерина Крук.

Джерело detector.media

Не пропустіть