Facebook і YouTube забанили конспіролога, який пов’язував коронавірус з 5G

YouTube видалив аккаунт відомого конспіролога Девіда Айка через поширення фейків про коронавірус. Про це повідомляє The Guardian.

У YouTube є чіткі правила, що забороняють будь-який контент, який оскаржує існування і передачу COVID-19 відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я та Національної службии охорони здоров’я. У зв’язку з постійним порушенням цих правил ми заблокували доступ до каналу Девіда Айка на YouTube“, – йдеться в коментарі YouTube для BBC, повідомляє ЛІГА.net.

Айк, зокрема, розповсюджував фейкову інформацію про те, що коронавірус може поширюватися через вишки 5G. Через ці фейки у Великобританії невідомі підпалювали такі вишки. Айк також стверджує, що карантин – це спосіб залишити людей без засобів до існування і зробити їх залежними від держави.

1 травня сторінку Айка видалив Facebook “за неодноразове порушення нашої політики щодо шкідливої ​​дезінформації“. У відповідь Айк назвав соцмережу “фашистською” і виставив в Twitter фотографію Марка Цукерберга з підписом: “Маленький хлопчик на побігеньках у глобальній тиранії”.

Заблокувати Айка закликали відомі лікарі і британський Центр протидії цифровий ненависті (CCDH), за даними якого відео про помилкові теорії Айка про коронавіруси переглянули понад 30 млн разів. “Брехня коштує людських життів під час глобальної пандемії“, – заявили в Центрі, закликаючи інтернет-платформи заблокувати Айка і не піддавати людей ризику.

68-річний Девід Айк був відомим спортивним коментатором каналу BBC і одним з чотирьох спікерів британської Партії зелених, з якої пізніше був виключений. Автор двох десятків книг, в яких викладає свої теорії. Читає лекції, які користуються популярністю. Зокрема, розвиває теорію про “рептилоїдів”, які таємно керують людством і тримають його в страху і під контролем. Деякі теорії Айка близькі до ультраправих, але він заперечує це.

Джерело ЛІГА.net
Не пропустіть