Електронний паспорт з “Дії” повністю прирівняли до паперового

Сьогодні, 23 серпня 2021 року, став чинним закон, яким регламентується прирівняння електронного паспорта, що доступний через додаток “Дія” до звичайного. Що цікаво, Україні вдалося стати першою державою у світі, де електронний паспорт прирівняли до паперового та пластикового.

До цього використання електронного паспорта з додатку “Дія” регламентувалося Постановою Кабміну, що була прийнята весною 2020 року та була менш сильною в юридичному плані. Завдяки новому закону на законодавчому рівні регламентується використання електронного паспорта та електронного закордонного паспорта, як і стандартного пластикового та паперового аналогів. Закон було ухвалено Верховною Радою 30 березня цього року, вже 15 квітня він був підписаний президентом України, а вже сьогодні він став чинним.

Тепер українцям, що є власниками ID-картки або біометричного закордонного паспорта, можна використовувати електронний паспорт у “Дії” для внутрішнього туризму Україною, для медичних послуг або банкінгу, для отримання послуг готельного, телекомунікаційного, бібліотечного, поштового та адміністративного характеру, для покупок у магазинах та при підтвердженні особи за запитом представника правоохоронного органу.

Не пропустіть