Експерти назвали єдиний спосіб позбутися від стеження через смартфон

Норвезькі фахівці з Norwegian Consumer Council (NCC) підготували звіт, в якому повідомляють невтішну інформацію: уникнути збору даних, які потім використовують для таргетування реклами (і, ймовірно, не тільки для цього), користувачі навряд чи зможуть. Ефективний спосіб убезпечити себе – не користуватися смартфонами.

В інших випадках доведеться миритися з тим, що мобільні додатки активно «зливають» призначені для користувача дані третім сторонам, не повідомляючи про це Більшість протестованих спеціалістами додатків також не пропонують можливість скоротити об’ємb інформації, яку програми відправляють «на сторону» (як відомим рекламним платформам – Facebook, Google і Twitter, так і тим, про які ви навіть не чули).

У дослідженні стан справ називають «рекламним стеженням», а ситуацію з тотальним збором даних -, такою, що вийшла з-під контролю, яка шкодить споживачеві, суспільству і бізнесу. Експерти вказують на серйозні порушення прав.

Виявилося, що дані GPS знімають не тільки навігатори, але, наприклад, програми-фільтри для фотографій, календарі менструальних циклів, «сканери настрою» і так далі. Навіть відверто дитячі програми можуть надсилати призначені для користувача дані відразу десятку зацікавлених сторін. Багато додатків роблять це в обхід загальноприйнятих правил і вимог, в тому числі GDPR, або діють відверто порушуючи їх.

В NCC вважають за необхідне звернути увагу на проблему з боку регулюючих органів різних країн.


Не пропустіть