Експерти розповіли, чим може бути небезпечним для здоров’я активне використання інтернету. Є як мінімум 5 негативних ефектів, з якими стикаються любителі проводити багато часу онлайн.
Молоді люди, які часто взаємодіють з екранами, піддаються більшому ризику розвитку ожиріння і збільшення кров’яного тиску, в порівнянні з однолітками, які не захоплюються інтернетом. За останні роки кількість любителів бути постійно онлайн збільшилася і серед дорослого населення – наприклад, на 83%, в порівнянні з 1950 роком, стало більше “сидячих” вакансій.
Крім того, в Мережі поширений кібербулінг – “знущання” над людьми за допомогою соціальних платформ, їх переслідування і “тролінг”. 43% дітей признавалися в опитуваннях, що їх залякували в інтернеті хоча б раз.
Наступний пункт – розвиток депресії і занепокоєння. Пов’язано це не тільки з кібербулінгом, а й іншими факторами, які викликають негативні емоції і думки. Зокрема, постійне проведення часу онлайн викликає почуття самотності.
Оскільки в інтернеті, в більшості, дані не фільтруються, виникає великий потік дезінформації. За статистикою, на 10 сайтів, які позиціонують себе як освітні, тільки 1 дійсно таким є. Дивні і безглузді заяви, наприклад, про шкоду для здоров’я певних продуктів, використовуються маркетологами для популяризації тих чи інших товарів. Крім того, люди часто ігнорують походи до лікаря через упевненість, що самі можуть визначити проблему за симптомами.
Деякі люди впевнені, що небезпеку несе і випромінювання смартфона, Wi-Fi і 5G. Хоча ця інформація не підтверджена офіційно, цілі міста відмовляються від веж стільникового зв’язку в цілях безпеки.