В Ірландії вченими Дослідницького центру програмного забезпечення було проведене дослідження, результати якого вказують, що ігри можуть позитивно впливати на лікування психічних відхилень, таких як тривожність, депресія і навіть шизофренія.
Про це пише ресурс TJournal з посиланням на результати дослідження, опубліковані в журналі JMIR Serious Games. Дослідники вивчили попередні наукові роботи про вплив комп’ютерних ігор на психічне здоров’я людей. Кількість психічних розладів і захворювань за останні два роки істотно зросла через пандемію COVID-19.
Експерименти показали, що комп’ютерні ігри полегшують перебіг таких хвороб вже через 30 хвилин ігрового сеансу. Причому цей ефект не залежить від рівня гравця, тут основну роль відіграють успіхи в проходженні гри, подолання перешкод, а також візуальна складова – чим багатша і яскравіша картинка, тим кращим є результат. Все це підвищує настрій і викликає почуття задоволення.
Автори дослідження прийшли до висновку, що шутери, рольові та онлайн-ігри покращують соціалізацію і знижують почуття самотності, а фітнес-ігри і платформери – покращують когнітивні здібності, пом’якшують симптоми дислексії і знижують тривожність.
Ігри усіх жанрів здатні підвищити настрій і допомагають впоратися з сильними переживаннями. Перевага даного способу боротьби з психічними захворюваннями полягає в тому, що він дешевший і доступніший за медичну допомогу. Крім того, це дозволяє уникнути несхвальної думки оточуючих, які зазвичай негативно ставляться до тих, хто отримує психіатричну допомогу.