Дослідники знайшли керівництво користувача до найстарішого зі збережених у світі комп’ютерів

Z4.

Дослідники виявили давно втрачене керівництво користувача до найстарішого у світі комп’ютера. Z4 був побудований в 1945 році. Він працює на магнітній стрічці, займає більшу частину кімнати і для роботи вимагає зусиль кількох людей. Зараз він знаходиться в Німецькому музеї в Мюнхені, але вже досить довгий час не використовується.

Архіваріус ETH Zurich Евелін Бош виявила керівництво користувача серед документів свого батька в березні. Рене Бош працював зі Швейцарською асоціацією авіаційної техніки, яка базувалася в Інституті статики і авіабудування. Z4 перебував там на початку 1950-х років.

Серед документів Боша були знайдені замітки, що містять математичні завдання, вирішені Z4, які були пов’язані з розробкою реактивного винищувача P-16.

«Сюди входили розрахунки траєкторії польоту ракет, крил літака, флатер-вібрацій [і] при пікіруванні», — написав Брудерер в блозі Асоціації обчислювальної техніки.

Німецький інженер-будівельник Конрад Цузе винайшов Z4 під час нацистського режиму і, за словами Брудерер, саме його вважають автором керівництва. Потім Z4 придбав математик Едуард Штіфель для Інституту прикладної математики ETH Zurich.

Джерело engadget
Не пропустіть