Група вчених Мічиганського державного університету виростила мініатюрну модель людського серця. Дослідники сподіваються, що органоїд допоможе їм краще зрозуміти процес розвитку серця у плода і чому виникають такі захворювання, як вроджені вади серця.
Вчені використовували дорослі стовбурові клітини і метод, що імітує ембріональний і внутрішньоутробний розвиток. Всього за кілька тижнів вони змогли створити функціональне міні-серце, укомплектоване камерами і судинною тканиною. В режимі реального часу вчені спостерігати за процесом зростання «зародка» людського серця.
Тепер цей метод використовується для моделювання та вивчення вроджених вад серця. Поки вчені ще вдосконалюють цей процес, але вони з упевненістю запевняють, що органоїди людського серця також можуть бути використані для вивчення інших серцево-судинних захворювань: кардіотоксичності, викликаної хіміотерапією, наприклад.
«Ці міні-серця є неймовірно потужними моделями для вивчення всіх видів серцевих захворювань з небаченим раніше рівнем точності», — заявив професор МГУ Айтор Агірре, старший автор статті, в якій детально описується дослідження.