Дослідники з Малайзії знайшли спосіб перетворити волокно з листя ананаса в матеріал для виготовлення корпусів дронів. Професор Мохамед Тарік Хамід Султан з Університету Путра повідомив агентству Reuters, що дрони, побудовані з цього матеріалу, мають більш високе співвідношення міцності до ваги, ніж рами, виготовлені з синтетичних волокон. До того ж вони дешевші і легші.
За словами дослідників, пошкоджений каркас можна закопати —біокомпозитний матеріал зруйнується протягом двох тижнів. Вони стверджують, що прототипи безпілотників змогли піднятися на висоту близько 1000 метрів (3280 футів). Залишатися в повітрі вони можуть близько 20 хвилин.
Дослідницька група сподівається збільшити розмір дронів і навантаження, яке вони можуть “перевозити”. Це розширить сферу застосування таких дронів в найрізноманітніших галузах, зокрема сільському господарстві та авіаційній інспекції. Малайзійські дослідники хочуть надати фермерам інноваційні рішення, які призведуть до підвищення врожайності.
Мета проекту, що стартував в 2017 році, полягає в пошуку екологічно безпечних способів використання ананасових відходів. Фермери часто спалюють або викидають листя після збору врожаю, що може призвести до забруднення повітря. Продаж відходів збільшить їхній дохід і може принести користь навколишньому середовищу.