Команда дослідників з Академії наук Китаю і Міського університету Гонконгу представила новий інструмент, який може створювати реалістичні людські портрети на основі досить елементарних ескізів.
Представлені раніше методи жорстко прив’язуються до вихідних ескізів — програма лише намагається відновити відсутню текстуру. Таким чином, вони досягають найбільш реалістичних результатів тільки тоді, коли начерки мають високу якість виконання.
Система складається з трьох основних модулів — CE (впровадження компонентів), FM (зіставлення функцій) і IS (синтез зображень). Модуль CE використовує архітектуру автокодувальника і окремо вивчає п’ять “головних” частин обличчя — ліве око, праве око, ніс, рот і решту — з даних ескізу людини. Модулі FM і IS разом утворюють іншу підмережу для формування умовних зображень і переносять вектори компонентів на реалістичні зображення.
Система, за словами творців, може створювати високоякісні реалістичні портрети в роздільній здатності 512×512.
Інструмент може стати в нагоді тим, хто не відзначається художніми здібностями. Зараз розробники працюють над випуском початкового коду.