Додатком для смартфона можна виявити одну з найсерйозніших хвороб

1 з 14-ти людей у віці 65 років і старше вражає хвороба Альцгеймера, але сьогодні немає простого тесту на це захворювання. Проте вченим вдалось розробити додаток для смартфонів, який може виявити ознаки хвороби на основі фотографії ока, зробленої на смартфон.

Додаток працює так: він відстежує зміни розміру зіниць за допомогою камери ближнього інфрачервоного випромінювання для  обчислення їх розміру з точністю до міліметра.

Для цього знадобиться інфрачервона камера для розпізнавання обличчя. Такі є у OnePlus 8 Pro, iPhone X і новіших моделей, а також Samsung Galaxy S8 тощо.

«Ми сподіваємося, що це відкриє двері для нових досліджень використання смартфонів для виявлення та моніторингу потенційних проблем зі здоров’ям раніше», — інформує Колін Баррі, координатор групи дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Селфі-камера зробить кольоровий знімок ока, фіксує відстань між користувачем та смартфоном. Також вона дозволяє програмі перетворювати розмір зіниці в міліметри. Ефективність програми співмірна з пупілометром – пристроєм, який зазвичай використовується для вимірювання розміру зіниці.Не пропустіть