Українські виробники планують виготовити 10 000 роботизованих комплексів до кінця року, повідомляє Наталія Кушнерська, очільниця військового кластера Brave1. Одним із таких комплексів є роботизований бойовий комплекс “Лють”, який оснащений кулеметом калібру 7,62. Його розробник повідомив, що масштабування виробництва буде коштувати від $200 000 до $250 000.
Компанія ISR Defense також націлюється на серійне виробництво логістично-бойового комплексу D-21. Вартість масштабування подібного виробництва може сягати до $1 мільйона.
Проте є проблеми з масштабуванням виробництва роботизованих платформ, такі як нестача коштів та контрактів. Організація Brave1 працює над вирішенням цих проблем, відкриваючи офіси в регіонах та співпрацюючи з ОВА.
Окрім цього, існує проблема з високими цінами на роботизовані системи, які можуть сягати від $1000 до $200 000. Попри це військові стверджують, що використання роботів на передові може забезпечити якісну перевагу в бойових діях.
Україна також активно розвиває сферу робототехніки, створюючи “Армію роботів” та “Армію РЕБ”, що є частиною проєкту “Армія дронів”. Вже проведено випробування понад 50 наземних дронів на полігоні.