Діджиталізація автострахування. Що про це відомо?

В Україні вже не перший рік діють цифрові сервіси, які допомагають отримати доступ до послуг набагато швидше та безпечніше. Серед них — онлайн-страхування автомобіля. За підсумками минулого року понад третину від загальної кількості договорів автоцивілки укладено в електронному форматі: частка електрополісів у 2020 році перевищила 37%, тоді як у 2019 вона становила 15%. А далекого 2018 — близько 2%. Прогнозується, що сфера ОСЦПВ поступово переходитиме до запровадження процедури віддаленого врегулювання всіх страхових подій.

Чим відрізняється онлайн-поліс від паперового

Електронний поліс запущений в Україні у 2018 році, тож він має таку саму законну силу, як і паперовий бланк. Відрізняються вони лише зовнішнім виглядом та способом оформлення. Так, за традиційним полісом людині потрібно вирушити до офісу страхової компанії. У той час як купити Е-договір можна не виходячи з дому через смартфон. Готовий варіант страховки буде надіслано на email у форматі PDF. Проте, активна драйвер-діджиталізація сприяє не тільки спрощенню отримання послуги, а й має низку переваг. Виділимо основні:

  • безпечна угода. Фальсифікацію електронного договору виключено. Е-поліс після формування фіксується на базі Моторно-транспортного бюро та базі СК. Він зберігається до закінчення дії. Підробити онлайн-страховку просто не вийде. Тоді як фальшиві паперові бланки ще трапляються;
  • знижена ціна. Електронна страховка дешевша на 10% через відсутність агентської комісії, яка закладена у вартість поліса. Але це ще не все. У клієнта є шанс самостійно підібрати ОСЦПВ у співвідношенні ціна-якість та заощадити до 40%;
  • порівняння пропозицій. Людина не прив’язана до одного страховика та його програмам. А отже, у неї широкий огляд ринку. Водії можуть порівнювати автоцивілки, їх опції та ціни. Подивитись рейтинг СК. По суті, ви укладаєте договір не наосліп, а будучи впевненим у надійності страховика.

Окремо потрібно виділити зручне зберігання автоцивілки. З 2020 року в Україні працює додаток “Дія”. У нього підтягується актуальний ОСЦПВ. Ще один спосіб зберігати поліс – завантажити додаток для купівлі та зберігання страховок від агрегатора hotline.finance. Під час перевірки поліцією автовласник може пред’явити договір з екрана мобільного пристрою. Така можливість офіційно закріплена у правилах дорожнього руху (пункт 2.1). Впевнитися у справжності та дії договору можна і через загальнодоступну базу МТСБУ, зробивши запит до сервісу за номером транспортного засобу або номером страховки.

Поряд з електронною автоцивілкою функціонує додатковий поліс ДЦВ, який розширює ліміти за основним договором до 1 000 000 грн. Його можна купити окремо або у тандемі з ОСЦПВ. Враховуючи сьогоднішні реалії, автоцивілка не здатна повністю покрити шкоду при серйозному ДТП. Різницю ж доведеться винуватцю сплатити з власної кишені. Щоб звести до мінімуму можливість особистої компенсації, потрібно подумати про оформлення ДЦВ.

Насамкінець про головне:

Пропозицію оформити страховку онлайн можна зустріти в мобільному банкінгу або на сайті магазину автозапчастин. Як правило, людині пропонують вузьке коло програм. У результаті ви потрапляєте знову ж таки в положення з відділенням страховика, де немає іншого шляху, як купити те, що нав’язують. Інша справа — усвідомлений вибір ОСЦПВ у місці, де немає зацікавлених сторін. Є тільки користувач, його бажання та ряд пропозицій. Таку можливість надають агрегатори. Змінивши спосіб оформлення автострахування водій змінить і підхід до її вибору.

Зазначаємо, що в Україні запроваджено інші види онлайн страховок: туристичне страхування та договір страхування майна. Очікується, що поліс “Зелена карта” для виїзду за кордон на власному транспорті також перейде в режим онлайн.


Не пропустіть