Чим відрізняється 14-дюймовий MacBook Pro від 13-дюймового з процесором M1

На презентації Apple найважливішим оновленням можна вважати нові моделі MacBook Pro. Пристрої побудовані на базі потужних чіпів Apple з високопродуктивними графічними модулями.

Відмінностей в 16-дюймових ноутбуках дуже багато, але і молодша лінійка має ряд істотних змін. Мінорним це оновлення вже точно не назвеш.

1. Процесор і начинка

Новий MacBook Pro 14 “працює під управлінням одного з найсучасніших і найпотужніших ARM-процесорів Apple M1 Pro. Доступні дві стандартні модифікації:

  • MacBook Pro з 8-ядерним процесором, 14-ядерною графікою. У такому пристрої встановлено 16 ГБ ОЗУ і SSD на 512 ГБ.
  • MacBook Pro з 10-ядерним процесором, 16-ядерною графікою. На борту 16 ГБ ОЗУ і SSD на 1 ТБ.

При виборі кастомної моделі можна замінити процесор на більш потужний:

  • Apple M1 Max 10-ядерний чіп з 24-ядерної графікою.
  • Apple M1 Max 10-ядерний чіп з 32-ядерної графікою.

При виборі процесора Apple M1 Pro можна розширити обсяг ОЗУ до 32 ГБ. Якщо встановити процесор M1 Max, можна вибрати варіант з об’ємом ОЗУ 64 ГБ.

У будь-якій модифікації можуть бути встановлені накопичувачі на 1/2/4/8 ТБ.

Приріст потужності навіть в базовій моделі в порівнянні з торішнім Apple M1 буде величезний. Нові чіпи самі по собі є більш потужними і при цьому оснащуються додатковими GPU модулями, які істотно прискорюють ряд робочих процесів.

Торішні ноутбуки MacBook Pro 13 “оснащуються безальтернативним чіпом Apple M1. Він має 8-ядерний CPU і 8-ядерний графічний процесор.

Дві модифікації відрізняються лише обсягом вбудованого накопичувача: 256 ГБ або 512 ГБ. Стандартний обсяг оперативної пам’яті – 8 ГБ.

При покупці кастомної моделі можна розширити накопичувач до 1 або 2 ТБ, а обсяг ОЗУ можливо збільшити до 16 ГБ.

У кого начинка краща: тут і думати нічого, нові пристрої зробили якісний стрибок вперед в плані потужності. Якщо торішні “Прошки” практично не відрізнялися від моделей MacBook Air, то нинішні впритул наблизилися до продуктивних 16-дюймових моделей.

Порівнювати пристрої з позаминулим поколінням на процесорах Intel і зовсім не варто.

2. Дисплей

MacBook Pro 14 “, як і старша модель, отримав якісно новий Liquid Retina XDR дисплей. Діагональ складає 14.2 “, роздільна здатність 3024×одна тисяча дев’ятсот шістьдесят чотири пікселя. Цікаво, що кількість пікселів в новому 14-дюймовому ноутбуці більша, ніж в старому поколінні 16-дюймової “Прошки”.

Дисплей виконаний за технологією mini-LED, підтримує HDR-контент, робоча яскравість становить 1000 кд/м², а пікова при перегляді HDR може сягає 1600 кд/м².

Підтримується адаптивна частота оновлення матриці. Параметр може бути відрегульований вручну або змінюватися динамічно в залежності від споживаного контенту. Максимальна частота екрану 120 Гц.

MacBook Pro 13 “має звичайний, але до сих пір топовий при порівнянні з конкурентами, IPS-екран з LED-підсвіткою.

3. Габарити і зовнішній вигляд

MacBook Pro 14″ отримав злегка змінений дизайн, як і його старший брат по лінійці. Це стосується більш заокруглених граней і злегка змінених обрисів профілю. У ноутбука з’явилися помітні ніжки, які піднімають його над поверхнею для кращого звуку і охолодження.

Розміри новинки складають 31.26×22.12×1.55 мм при вазі 1.61 кг.

Від попередника новий пристрій відрізняє наявність “чубчика” над дисплеєм. Це зроблено виключно заради зменшення рамок навколо матриці. Ніякого модуля Face ID за нинішньої товщини кришки MacBook в пристрої бути не може.

Таке дизайнерське рішення порадує не всіх, його можна візуально приховати, включивши темну тему оформлення з чорним рядком меню.

MacBook Pro 13 “лише злегка відрізняється від нової” Прошки “за габаритами. Розмір торішнього ноутбука становить: 30.41×21.24×1.56 мм при вазі 1.4 кг.

Мінімальні відмінності в розмірах на користь 13-дюймової практично не відчуваються, особливо при наявності у новинки більшого дисплею. А ось різниця у вазі помітна. 200 г при масі пристрою в районі півтора кілограми будуть відчуватися.

У кого габарити і дизайн краще: розміри ноутбуків майже співпадають, вага у торішнього девайса помітно менша. Критично це буде не для всіх, а ось миритися з помітним чубчиком на екрані доведеться практично кожному власникові нових ноутбуків.


Не пропустіть