iPad і Apple Watch поточного покоління найбільш складно відрізнити від попередників. Їхній дизайн рідко змінюється.
AiPad Air 4-го покоління безперечно кращий, ніж iPad Air 3-го покоління. Дизайн, продуктивність, роз’єм, сумісні аксесуари – за всіма параметрами він на кращому рівні.
Давайте розберемось, чи варто купувати останнє покоління, або можна заощадити і придбати попередника.
iPad Air 4-го покоління vs iPad Air 3-го покоління
Дизайн. Зовнішні зміни радикальні. iPad Air 4-го покоління отримав новий, трендовий дизайн як у iPad Pro. Екран з тонкою рамкою, передня панель зі збільшеним відсотком корисної площі, тильна камера випирає. Кольорів п’ять: зелений, сріблястий, рожевий, сірий космос і блакитне небо.
Важлива відмінність – розташування сканера відбитка пальця. Він знаходиться на бічній грані, а не на передній панелі, щоб спереду було більше корисної площі.
Минулорічний Air пропонував класичний дизайн: кнопку Додому, поєднану зі сканером відбитка пальця, широку рамку, не випираючу тильну камеру. Пропонуються три кольори корпусу: сріблястий, сірий космос і золотий.
Розміри пристроїв:
iPad Air 4-го покоління: діагональ 10,9″, розміри 247,6×178,5×6,1 мм, вага 458 г.
iPad Air 3-го покоління: діагональ 10,5″, розміри 250×174×6.1 мм, вага 456 г.
Екран. iPad Air 4-го покоління пропонує діаго’наль 10,9″, роздільна здатність 2360×1640 пікселів, щільність пікселів – 264 ppi, True Tone, Multi-Touch. У iPad Air 3-го покоління діагональ екрану 10,5, дозвіл 2224×1668 пікселів, щільність пікселів – 264 ppi, True Tone, Multi-Touch.
Продуктивність. iPad Air 4-го покоління отримав нині найдосконаліший чіп компанії A14 Bionic. Точних показників продуктивності в мережі немає. За словами Apple, він забезпечить приріст швидкості процесора на 40% і прискорить графічну систему на 30%.
iPad Air 3-го покоління працював на процесорі A12 Bionic. Таким самим облоаднані iPhone XS, XS Max і XR. Він помітно слабший за A14, але з ним пристрої досі працюють без обмежень. Єдине – технічний потенціал значно нижчий.
Камери. iPad Air 4-го покоління отримав тильну камеру з роздільною здатністю 12 Мп і діафрагмою ƒ / 1,8. Роздільна здатність фронтальної – 7 Мп. У iPad Air 3-го покоління основна камера на 8 Мп, діафрагма ƒ / 2,4.
Аксесуари. iPad Air 4-го покоління також підтримує Apple Pencil 2-го покоління. Суть стилуса – в можливості малювати із плавними тональними переходами. Кисті можна змінювати прямо в процесі роботи. Відрізняються і методи зарядки. 1-е покоління потрібно підключати через Lightning, а друге «клеїться» магнітом на корпус планшета. Підтримувані клавіатури: Magic Keyboard і Smart Keyboard Folio.
iPad Air 3-го покоління сумісний з Apple Pencil 1-го покоління. Він дозволяє малювати, але тональні переходи будуть менш точними. Підтримувана клавіатура – Smart Keyboard.
iPad 8-го покоління vs. iPad 7-го покоління
Дизайн. Зовні відмінностей немає. Apple зберегла класичний корпус айпеда, оновивши лише начинку. Зберігся і роз’єм Lightning.
Розмір корпусів обох пристроїв – 250,6×174.1×7.5 мм. варіанти кольорів однакові: сріблястий, сірий космос і золотий. Є незначні відмінності у вазі – iPad 8-го покоління важить 490 г, 7-го – 483 г, на 7 грамів менше.
Екран. Без змін. Дисплей Retina з діагоналлю 10,2″, із роздільною здатністю 2160×1620 пікселів і щільністю 264 пікселя на дюйм.
Продуктивність. У iPad 8-го покоління стоїть процесор A12 Bionic, яким оснащували iPhone XS, XS Max і XR. Потужний, працює без обмежень, але технічний потенціал невисокий. Ще нижчий він у 7-го покоління. Тут встановлений чіп A10 Fusion.
Камери. Без змін. Тильна камера 8 Мпікс, ƒ / 2.4, фронтальна – 5 Мпікс.
Аксесуари. Підтримуються стилус Pencil 1-го покоління і клавіатура Smart Keyboard.
Apple Watch Series 6 vs Apple Watch Series 5
Дизайн. Зовні відмінностей немає. Ті ж дві версії на 40 або 44 міліметра, той же прямокутний екран, та ж коронка Digital Crown з 3D-Touch. Вперше з’явилися червоне і синє забарвлення корпусу.
Продуктивність. Series 6, який, із заяв розробників, на 20% швидший від процесора Series 5. Накопичувач у пристрої не змінився, він має той самий об’єм пам₴яті 32 Гб. Злегка прокачали Wi-Fi, годинник отримав підтримку мереж 5 ГГц.
Можливості. Watch Series 6 пропонують нову можливість – визначення рівня кисню в крові. В іншому набір можливостей не відрізняється від Watch Series 5. Попередники пропонують заміри ЕКГ і розпізнавання падіння.
Аксесуари. Ще однією представленою на презентації новинкою став монобраслет. Цілісний ремінець без застібки буде випускатися в декількох розмірах, щоб впевнено триматися на зап’ясті кожного користувача. Монобраслет може бути виконаний з еластомеру. Доступні сім варіантів забарвлення: чорний, білий, Product RED, імбирний, зелений, чорний ультрамарин і рожевий цитрус.