Напевно кожен з вас стикався з ситуацією, коли заряду акумулятора смартфона не вистачало і на день використання. У випадку з Android-смартфонами ця проблема не настільки актуальна, адже навіть найдешевші смартфони сьогодні оснащуються батареями на 4000-5000 мАг. Однак нам все ще цікаво, що саме впливає на автономність телефону. Знаючи всі причини втрати заряду ми можемо ефективно використовувати ряд функцій, щоб знизити витрату.
Ємність акумулятора важлива
Почати варто, ймовірно, з головного – ємності батареї. Саме вона є основною причиною поганої автономності. Чим менша ємність акумулятора, тим гірше автономність, як правило. У 2020 році найкраще купувати смартфони з акумулятором на 4000-4500 мАг, цього має вистачити на день-два використання.
Дисплей теж впливає на автономність
Другим за важливістю джерелом витрати є дисплей. Смартфони пропонують QHD роздільну здатність, OLED-технології, екрани з підвищеною частотою оновлення картинки – все це позначається на автономності. OLED-дисплей при наявності великої кількості білих кольорів може витрачати заряд швидше IPS-екранів. Якщо діагональ екрану смартфона більше 6,5 дюймів і при цьому ємність акумулятора нижче 4000 мАг, такий телефон, з великою імовірністю не буде тримати і дня від одного заряду. До того ж сильно впливає на витрату яскравість екрану.
Підключення до Мережі
Ви напевно помічали, наскільки швидко починає сідати заряд акумулятора при активації мобільного інтернету. При поганій якості мережі витрата може стати ще більшою. Мобільний Інтернет – одна з головних причин швидкої витрати заряду.
Чипсет витрачає заряд при навантаженнях
Процесор також може впливати на витрату заряду. Чим більше тепловиділення, тим більша витрата заряду. В даний час флагманські процесори пропонують архітектуру BIG.little. Вона дозволяє використовувати слабкі ядра при звичайній експлуатації і підключати високопродуктивні рішення тільки при необхідності. У будь-якому випадку, краще вдатися до покупки среднебюджетного процесора нового покоління, він буде не таким продуктивним, але витрачати заряд повинен менше.
Камера і процесинг ISP витрачають заряд
Кожен, хто хоч раз використовував Google Камеру на своєму пристрої, знає до чого це призводить. Камера використовує ресурси процесора для обробки зображення, що серйозним чином позначається на автономності. Процесинг зображення за своєю складністю рівносильний запуску складної 3D-ігри. До того ж в момент зйомки яскравість дисплея пристрою піднімається до 100%, що також може негативно впливати на витрату.
Додаткове апаратне забезпечення
Деякі смартфони оснащують додатковим апаратним забезпеченням, це позначається на їх автономності. Як приклад можна привести Motorola або Google. Компанії використовують в своїх телефонах спеціальні датчики, що постійно слухають своїх господарів. Вони необхідні для роботи асистента Google. У Pixel 4 Google використовує датчик Motion Sense. Він аналізує рухи рук користувача при використанні пристрою, що безсумнівно позначається на автономності телефону.
Програмні особливості смартфонів
Останнім часом дуже популярним стало використання superAMOLED-дисплеїв. Це дозволяє власникам активувати функцію Always On Display. Ця функція відображає різну інформацію на екрані, навіть коли пристрій не використовується. Як правило, власники можуть вибрати в настройках телефону, як довго заставка буде відображатися на екрані. Значення можуть варіюватися від 10 секунд до нескінченності.
Умови роботи акумулятора
Акумулятор з часом втрачає свою ємність. Впливає на це безліч чинників. Температури, цикли перезарядки і навіть обсяг. Наприклад, якщо постійно доводити пристрій до 0% або до 100% заряду, він втратить свою ємність значно швидше. Намагайтеся тримати рівень заряду між 20% і 80%. Це має суттєво зменшити знос батареї.
Фонові процеси операційної системи
Як правило, навіть в режимі сну Android має запущені фонові процеси. Вони можуть відправляє дані по мережі і проводити різні дії. До того ж фонові процеси можуть належати будь-яким програмам. Це необхідно, щоб навіть в стані сну смартфон міг надсилати користувачу повідомлення від різних додатків. А як телефон дізнається про них, якщо в фоні не працюватимуть необхідні процеси, які будуть отримувати інформацію з серверів тих чи інших месенджерів?
Висновок
Як можна помітити, на автономність телефону впливає безліч факторів, на всі з них варто звернути увагу. Тепер ви знаєте, що впливає на автономність і зможете краще контролювати витрату заряду акумулятора.