Чому від екранів деяких смартфонів болить голова?

Сьогодні в мережі піднімається хвиля обурень з приводу головного болю під час використання сучасних смартфонів. Що відбувається

У деяких користувачів сучасних смартфонів через використання гаджетів починає боліти голова. Велика частина скарг, до речі, надходять від користувачів флагманських моделей, в яких встановлені OLED-дисплеї.

Фахівці стверджують, що справа в низькій частоті мерехтіння екранів при зниженій яскравості за рахунок широтно-імпульсної модуляції (ШІМ). Про це було відомо давно, але через бум органічних світлодіодів в мобільних пристроях сьогодні його обговорюють особливо активно.

Питання точно є важливим. Вирішенням цієї ситуації називають нову технологію DC Dimming. Але нова вона тільки для OLED-екранів – аналогічний принцип давно використовували в тому ж IPS.

Про неї, а також безпосередньо про ШІМ ми і розповімо в цьому матеріалі.

Що собою являє ШІМ і як вона впливає на здоров’я

Якщо вірити статистиці, в середньому кожен з нас бере в руки смартфон і активує його екран близько 90 разів на день, а також використовує його в сумі більше 3 годин. Проте реальні значення для багатьох куди вище – особливо для тих, хто пов’язаний з новими технологіями по роботі.

З огляду на наше настільки тісне спілкування з мобільними пристроями, якість їх екранів повинна бути якомога більш високою. Багато хто з нас упевнені, що необхідний рівень нам нададуть дисплеї, які виконані за прогресивною технологією OLED з максимально глибоким чорним кольором, рекордними яскравістю, роздільною здатністю і числом точок на кожен квадратний дюйм.

Справа в тому, що при зниженні яскравості підсвічування екрану часто знижується і частота його мерехтіння. В даному випадку в справу вступає технологія широко-імпульсної модуляції, яку найчастіше скорочено називають просто ШІМ.

Опустимо складні нюанси і розповімо про базові принципи її роботи. Абсолютно всі цифрові сигнали можуть мати два логічних рівня, які можна умовно назвати «увімкнено» і «вимкнено», одиницею і нулем, а також активноюі неактивною напругою.

Якщо є бажання отримати якесь середнє значення, як у аналогових сигналів, то доводиться використовувати модуляцію. Мова про періодичне включення і виключення сигналу, що створює відчуття роботи не на повну потужність.

Наприклад, якщо потрібне підсвічування на 40%, то 40% часу воно буде включена, а 60% – виключена. Так як подача та відключення напруги відбувається з великою частотою, людський мозок усереднює дані значення і дійсно створюється відчуття, що використовується якийсь середній рівень яскравості. Але далеко не кожен сприймає це безболісно. У багатьох дійсно починаються головні болі, «вивалюються» очі, з’являється дискомфорт використання гаджета.


Не пропустіть