БТР Piranha III із Данії для України: характеристики та особливості

Piranha – сімейство популярних платформ колісної бронетехніки.

Данія має намір надати Україні 25 бронетранспортерів Piranha III. Цінність БТР не в кількості, а в тому, що машини можуть мати велике значення для подальшого посилення нашої армії.

За брендом Piranha ховається всесвітньо відома платформа компанії Mowag, яка зараз є частиною однієї з найбільших оборонних компаній General Dynamics. З 1970-х років Piranha пройшла п’ять генерацій, при яких покращувалися бронювання, потужність двигуна, експлуатаційні та ходові параметри.

БТР Piranha III – технічні характеристики

На озброєнні Данії є дві версії БТР. Piranha IIIH з’явилася 1996 року. Piranha IIIC виробляється з 2006 року. Різниця у них у двигунах, ємності десантного відсіку та в габаритах.

Якщо взяти найбільш масову модель “C”, то вона має 11-місне десантне відділення, 400-сильний Caterpillar C9 diesel і автоматичну 7-ступінчасту коробку передач ZF 7HP 602. Машина з масою в 18,5 т має питому потужність 21,6 к.с./т. Підвіска гідропневматична, регулюється підвіска кожного колеса, є ABS.

У Piranha IIIC модульна керамічна броня. Її можна збільшувати додатковими елементами. Усі, хто буде у БТР, захищені від стрілецької зброї та реактивних гранат РПГ. Також є протимінний захист на рівні до 8 кг фугасу.

Для всіх датських Piranha III озброєння – бойовий модуль Lemur OHW, кулемет 12,7 мм, з денними та тепловізійними каналами, лазерним далекоміром.

Серед інших характеристик Piranha IIIC:

  • Екіпаж – 3 особи.
  • Швидкість – до 100 км/год.
  • Швидкість на воді – до 10 км/год.

Ціна БТР Piranha III

Вартість одного БТР орієнтовно оцінюється в 1,2 млн дол. Залежно від комплектації.

БТР Piranha III – фото та відео

Всі види Piranha – амфібії з обладнаними кормовими гвинтами. Фактично це машина-конструктор. Вона передбачає різне бойове оснащення, рівні бронювання, двигуни та трансмісії. Все, що замовить клієнт.

Piranha перебувають на озброєнні понад 20 країн світу. Йдеться і про ліцензійні версії.Не пропустіть